manutd.com

“The Telegraph”: część szatni zaskoczyła wiadomość o pozostawieniu Erika ten Haga

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Podczas, gdy decyzja o zatrzymaniu Holendra była dla wielu zaskoczeniem, większość członków drużyny odczuwa ulgę, że niepewność związana z przyszłością menedżera dobiegła wreszcie końca. Część zawodników Manchesteru United myślała, że Erik Ten Hag pożegna się z posadą.

Jak donosi “The Telegraph”, piłkarze dowiedzieli się, że klub zdecydował się na kontynuowanie współpracy z Ten Hagiem w momencie, gdy wiadomość ta pojawiła się publicznie późnym wieczorem we wtorek. Zawodnicy w zeszłym tygodniu myśleli, że Holender odejdzie i nadal wierzyli, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz po tym, jak włodarze Manchesteru United zakończyli swój przegląd na koniec sezonu. Dziennik twierdzi, że komunikacja Ten Haga z drużyną powodowała problemy, a niektóre źródła uważają, że brakowało mu umiejętności motywacyjnych i empatii.

Większość graczy “Czerwonych Diabłów” przebywa na zgrupowaniach swoich reprezentacji, co oznacza, że nie byli oni wtajemniczeni w wewnętrzne informacje. Jedno ze źródeł “The Telegraph” podało, że nadrzędną reakcją zawodników na tę wiadomość było zaskoczenie. Tak naprawdę “nie mieli pojęcia, co się dzieje”.

Zarząd klubu rozmawiał z wieloma menedżerami, zanim zdecydował się zatrzymać Ten Haga. Tego typu plotki przyczyniły się do przekonania wśród piłkarzy, że dni ich dotychczasowego trenera są policzone.

Według “The Telegraph” większość zawodników jest zadowolona z tego, że niepewność związana z sytuacją menedżerską została zakończona i że klub może kontynuować swoje letnie plany transferowe.

Informatorzy “The Telegraph” byli pod wrażeniem sposobu, w jaki Ten Hag poradził sobie z niepewnością co do swojej przyszłości i jego sposobu prowadzenia rozmów na temat pozostania na Old Trafford. Manchester United spotkał się z krytyką w ciągu ostatniego tygodnia za długość i sposób przeprowadzanego przeglądu sezonu. W klubie panuje jednak przekonanie, że osiągnięto najlepsze rozwiązanie, a proces zatrzymania Holendra zostanie szybko zapomniany, jeśli okaże się słuszną decyzją.

Źródła odrzuciły również teorie, że włodarze po prostu opóźnili odejście Ten Haga, czekając, aż preferowany następca, taki jak menedżer Anglii Gareth Southgate, stanie się dostępny.
W wyniku rozmów z Ten Hagiem na temat jego przyszłości i po podjęciu decyzji o pozostaniu na stanowisku menedżera, klub i Holender rozpoczęli negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze