Dan Ashworth
The Independent

“The Telegraph”: Manchester United nadal wiele dzieli od porozumienia ws. Dana Ashwortha

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik “The Telegraph” donosi, że nadal wiele dzieli Manchester United od porozumienia w sprawie Dana Ashwortha z Newcastle United. Obie strony twardo stawiają na swoim i nie zamierzają odpuszczać, co tylko wydłuża odejście Ashwortha ze “Srok”.

INEOS od początku swojej kadencji na Old Trafford chciało zbudować nowe struktury, więc zaczęło kontraktować działaczy z innych klubów. Od 19 lutego wiemy, że były już dyrektor sportowy Newcastle United Dan Ashworth, przebywa na urlopie związanym z 18-miesięcznym wypowiedzeniem umowy o pracę.

Od tamtego momentu trwały negocjacje pomiędzy klubami, by “Sroki” za opłatą zgodziły się przedwcześnie zwolnić z obowiązku Ashwortha. Ligowy rywal Manchesteru United wycenił swojego działacza na 15 mln funtów, co jak się okazuje, jest ceną zaporową. W pewnym momencie do rozmów włączył się sam sir Jim Ratcliffe, który osobiście spotkał się z władzami Newcastle United.

W maju “Czerwone Diabły” oraz Ashworth próbowali zdobyć przewagę w rozmowach w inny sposób. Angielski działacz skierować miał całą sprawę do arbitrażu, a koszty całego działania pokrył Manchester United. Miał się on odbyć w maju, lecz wyników nadal nie poznaliśmy.

Według najnowszych doniesień “The Telegraph” Manchester United wciąż wiele dzieli od porozumienia z Newcastle United w sprawie Dana Ashwortha. “Sroki” pozostają nieugięte i oczekują oferty w wysokości 15 mln funtów plus dodatków, by zwolnić działacza z kontraktu wcześniej.

W międzyczasie Manchester United również podtrzymuje swoją wycenę. Klub ten jest skłonny zapłacić maksymalnie około 3 mln funtów i nie zamierza godzić się na nierealne wyceny, które mogą korzystać na specyficznej sytuacji w tym zespole.

Dan Ashworth jest jednym z dwóch ważnych celów INEOS do wzmocnienia struktur. Drugi z nich Jason Wilcox od kilku tygodni pracuje już w Manchesterze United jako dyrektor techniczny. Pomimo początkowych problemów klub bardzo szybko doszedł do porozumienia ze Southampton, gdzie Wilcox był dyrektorem sportowym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze