Raphael Varane
manutd.com

Fabrizio Romano: Raphael Varane otrzymał propozycję z MLS

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Raphael Varane miał otrzymać propozycję od jednego z klubów amerykańskiej ligi MLS, informuje Fabrizio Romano. Zainteresowanie odchodzącym z Manchesteru United defensorem wykazuje Inter Miami Davida Beckhama.

Od dłuższego czasu przepowiadano odejście doświadczonego obrońcy z Manchesteru United. Klub był skłonny go zatrzymać zdaniem mediów, lecz gracz musiałby zgodzić się na znaczną obniżkę wynagrodzenia. Ostatecznie stanęło na tym, że strony rozstają się w zgodzie wraz z końcem umowy, który nastąpi 30 czerwca 2024 roku.

Pomimo częstych problemów zdrowotnych trzyletnią przygodę Francuza na Old Trafford można zaliczyć do udanych. Przez ten okres rozegrał on 95 spotkań we wszystkich rozgrywkach dla Manchesteru United. Zdobył on dwie bramki oraz jedną asystę. Starał się grać zgodnie z przepisami, gdyż otrzymał tylko pięć żółtych kartek i ani razu nie został wyrzucony z boiska.

Okres ten wzbogacił również jego gablotę z trofeami. W pierwszym sezonie za Erika ten Haga (2022/23) wygrał on z Manchesterem United Carabao Cup. W kolejnej kampanii, która oceniana jest na po prostu kiepską, udało się zakończyć sezon zwycięstwem w FA Cup, gdzie w finale pokonano Manchester City.

Fabrizio Romano potwierdził ostatnie przecieki medialne w sprawie podchodów pod odchodzącego z Manchesteru United defensora. Raphael Varane miał otrzymać propozycję z klubu MLS, którym jest Inter Miami Davida Beckhama. Dziennikarz podkreśla, że nie doszło jeszcze do rozmów, więc na pewno są to wstępne etapy potencjalnych negocjacji.

W klubie, który należy do legendy “Czerwonych Diabłów”, gra już kilka rozpoznawalnych nazwisk, lecz praktycznie wszystkie z nich były rywalami Varane’a z czasów reprezentowania Realu Madryt. W składzie Interu Miami znajdują się Lionel Messi, Jordi Alba, Sergio Busquets oraz Luis Surez, którzy swoje największe sukcesy świętowali w barwach Barcelony.

Na chwilę publikacji Inter Miami zajmuje pierwsze miejsce w konferencji wschodniej MLS i ma dwa punkty przewagi nad drugim Cincinnatti. Jednakże klub Davida Beckhama ma o dwa spotkania rozegrane więcej od ligowych rywali, a w grze pozostaje również trzecie New York City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze