Matthijs de Ligt, Bayern Monachium
fcbayern.com

Raport z Niemiec: Bayern zgodzi się na odejście defensora. Manchester United wykorzysta okazję?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Florian Plettenberg informuje, że Bayern zgodzi się na odejście swojego defensora Matthijsa de Ligta, lecz tylko za odpowiednią ofertą. Sam zawodnik już skomentował plotki transferowe i stwierdził, że jest mu dobrze w zespole “Bawarczyków”.

24-latek po Ajaxie, w którym współpracował z obecnym menedżerem Manchesteru United Erikiem ten Hagiem, zaliczył włoski Juventus oraz Bayern Monachium. Zawsze postrzegany był jako jakościowy i utalentowany defensor, lecz zawsze miał problem z zamknięciem ust krytyków.

Jego obecna umowa z Bayernem obowiązuje do czerwca 2027 roku, a portal transfermarkt wycenia go na około 65 mln euro. Już w przeszłości Manchester United robił podchody pod reprezentanta Holandii, lecz dotychczas nie udało się sprowadzić tego obrońcy na Old Trafford.

Według Floriana Plettenberga Manchester United będzie mieć kolejną okazję. Bayern Monachium miał dać zielone światło De Ligtowi w sprawie transferu, lecz tylko za odpowiednią ofertą. Sytuacji defensora przyglądają się “Czerwone Diabły”, które tego lata mają planować dwa transfery do formacji defensywnej.

Oprócz tego zgoda na transfer została wydana ze względu na przebudowę formacji defensywnej w klubie z Monachium. Zakontraktowano już Ito ze Stuttgartu, a na liście życzeń jest jeszcze defensor Bayeru Leverkusen Jonathan Tah, który został określony priorytetem.

Plettenberg w swoim wpisie zaznaczył, że defensor w pełni skupia się na reprezentowaniu swojego kraju na EURO, więc potencjalne rozmowy wydarzą się dopiero po tej imprezie. Zawodnik w krótkiej wypowiedzi dla mediów skomentował powyższe plotki.

– Już o tym mówiłem, nie jest to odpowiedni czas, by o tym rozmyślać. Zakończyłem mój drugi sezon w Bayernie i cieszę się tym. Teraz jestem skupiony na EURO, a po tym zobaczymy, co się wydarzy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze