manutd.com

McTominay przed EURO 2024: jestem gotowy tworzyć historię Szkocji

Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

Scott McTominay przed meczem otwarcia EURO 2024 w Niemczech, udzielił wywiadu dla oficjalnego kanału Szkocji na YouTube, i zapewnił, że reprezentacja jest gotowa stworzyć historię na tych Mistrzostwach Europy.

Szkocja dzisiaj wieczorem zmierzy się z gospodarzami turnieju, Niemcami, na Allianz Arenie w Monachium, a pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 21:00.

McTominay odegrał kluczową rolę podczas eliminacji i pomógł drużynie Steve’a Clarke’a zapewnić sobie miejsce na drugich z rzędu Mistrzostwach Europy. Pomocnik zdobył siedem goli, a Szkocja zajęła drugie miejsce w grupie A, ustępując tylko Hiszpanii.

27-latek czuje się gotowy i naładowany energią przed wielkim wieczorem w swojej karierze.

– Czuję się wypoczęty. Miałem krótki ale udany odpoczynek po finale Pucharu Anglii i jestem gotowy do działania. To są chwile, dla których się żyje jako piłkarz, i chcę podchodzić do tego wszystkiego z determinacją.

– Podczas przygotowań wszystko było w porządku. Wszystkie obiekty są niesamowite, a cały personel, wszyscy, którzy nam pomagają podczas pobytu w Niemczech, są naprawdę świetni, i myślę, że moi koledzy również są gotowi, by stworzyć kolejną historię.

– Nigdy nie możesz być zbyt podekscytowany przed grą, ponieważ możesz stracić za dużo energii, ale ja jestem spokojny, opanowany i gotowy przyjąć wszystko z uśmiechem na twarzy i zobaczyć, jak nam pójdzie.

McTominay był jednym z wyróżniających się piłkarzy w eliminacjach UEFA, a gdy Szkocja szuka niespodzianki dla Juliana Nagelsmanna i jego drużyny, może wrócić pamięcią do innego, niedawnego występu.

W zwycięskim spotkaniu z Hiszpanią na stadionie Hampden Park, McTominay dwa razy trafił do siatki rywali, przy czym ten drugi gol okazał się szczególnie pamiętny dla Scotta, który w Bawarii ma szansę zdobyć swoją 50. bramkę dla kadry narodowej.

– Drugi gol [przeciwko Hiszpanii] był prawdopodobnie jednym z moich ulubionych jakie kiedykolwiek strzeliłem, jeśli chodzi o historyczną noc dla Szkocji.

– Kieran Tierney zrobił niesamowitą robotę na skrzydle i oczywiście to takie momenty, z których musimy skorzystać w dużych meczach, takich jak przeciwko Niemcom, Szwajcarii i Węgrom również – kończy pomocnik reprezentacji Szkocji oraz Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze