slaskwroclaw.pl

Łukasz Bejger może opuścić Śląsk Wrocław. Manchester United otrzyma procent z kwoty transferu?

Karol Tyniec
Zmień rozmiar tekstu:

Doniesienia płynące z Wrocławia wskazują, że były zawodnik Manchesteru United, a obecnie tamtejszego Śląska, Łukasz Bejger może wkrótce zmienić klub. Jego ewentualny transfer oznaczać będzie wzmocnienie kasy Manchesteru United.

Łukasz Bejger przyszedł do Akademii Manchesteru United w 2018 roku z Lecha Poznań za kwotę 450 tysięcy euro. Jego początki w klubie były obiecujące, a zawodnik zbierał dobre opinie za występy w drużynach U-18 i U-23. Jednak mimo dobrych początków, Bejger nie potrafił przebić się do seniorskiej drużyny i z tego powodu, po trzech latach, odszedł za 180 tysięcy euro do Śląska Wrocław. Dotychczasowe trzy lata w Śląsku były dla Bejgera udane, a ich zwieńczeniem było wicemistrzostwo Polski, zdobyte w ostatnim sezonie.

Jednak obecna sytuacja kadrowa “Wojskowych” wskazuje, że Bejger może opuścić Wrocław. Do klubu przyszło dwóch nowych obrońców, a sam prezes Patryk Załęczny tak mówił w wywiadzie o ewentualnej sprzedaży zawodnika pierwszej jedenastki wrocławian:

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której po sezonie sprzedajemy dwóch-trzech zawodników i przystępujemy do europejskich rozgrywek z zupełnie zmienionym składem.

Bejgerowi został rok kontraktu i patrząc na sytuację kadrową w Śląsku, to on prawdopodobnie będzie tym zawodnikiem, który odjedzie z klubu. Sam zawodnik w wywiadzie dla Śląsknetu, udzielonym przed początkiem minionego sezonu, przyznawał, że jest gotowy wrócić za granicę:

– Nie wiem czy do tego dojdzie, ale po tym sezonie mentalnie i fizycznie czuję się gotowy na to, by spróbować czegoś nowego. Nie wiem co będzie, bo jeszcze nie rozmawiałem z klubem o swojej sytuacji.

Jeśli ostatecznie dojdzie do tego transferu, to wiadomo, że Manchester United otrzyma procent od sprzedaży zawodnika. Nieoficjalne pogłoski mówią nawet o 30 procentach, które klub miał sobie zapewnić podczas sprzedaży zawodnika do Śląska. Wartość Bejgera – według portalu Transfermarkt – to 1,5 mln euro, a więc jeśli transfer dojdzie do skutku za podobną kwotę, to “Czerwone Diabły” wzbogacą się ok. 0,5 mln euro.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze