manutd.com

Manchester United rozpoczyna przebudowę Carrington

Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United od przyszłego tygodnia rozpocznie prace nad modernizacją budynku pierwszej drużyny w kompleksie treningowym Carrington, koncentrując się na stworzeniu wydajnego środowiska do współpracy dla zawodników i personelu.

Projekt o wartości 50 milionów funtów obejmie renowację wszystkich obszarów budynku, w celu stworzenia światowej klasy obiektu piłkarskiego, który będzie wspierać przyszłe sukcesy.

Do kierowania projektem została zatrudniona grupa architektoniczna, Foster + Partners, pod przewodnictwem urodzonego w Manchesterze, Lorda Normana Fostera.

Foster + Partners ma bogatą historię projektowania innowacyjnych stadionów piłkarskich i aren. Byli odpowiedzialni za przebudowę stadionu Wembley oraz projekt stadionu Lusail w Katarze, głównego obiektu Mistrzostw Świata FIFA 2022.

Prace remontowe rozpoczną się w poniedziałek i mają trwać przez cały sezon 2024/25. Pierwszy etap skupi się na siłowni, obszarach medycznych, żywieniowych i tych do regeneracji, przy szczególnym nacisku na zaprojektowanie większej przestrzeni do współpracy między piłkarzami i personelem.

Pozostała część obiektu w Carrington zostanie tymczasowo przystosowana, aby zapewnić wszystkim naszym drużynom możliwość dalszego skutecznego działania podczas przyszłego sezonu.

Ten najnowszy etap rozwoju Carrington następuje po otwarciu w zeszłym roku nowoczesnego budynku dla drużyny kobiecej i Akademii, o wartości 10 milionów funtów, co oznacza, że w ciągu dwóch lat zainwestowano ponad 60 milionów funtów w stworzenie w pełni zintegrowanego obiektu dla całego naszego działu piłkarskiego.

– Chcemy stworzyć światowej klasy środowisko, w którym nasze drużyny będą mogły zwyciężać – mówi sir Jim Ratcliffe, współwłaściciel Manchesteru United.

– Kiedy przeprowadziliśmy szczegółowy przegląd obiektów treningowych w Carrington i spotkaliśmy się z naszymi zawodnikami pierwszej drużyny, było jasne, że standardy spadły poniżej oczekiwań.

– Dzięki temu projektowi obiekt treningowy Manchesteru United zostanie odnowiony według najwyższych standardów.

– Lord Foster, rodak z Manchesteru, wraz z zespołem Manchesteru United, wniósł do projektu wspaniałą inspirację, i nie możemy doczekać się poprawy obiektów, ale przede wszystkim poprawy na boisku.

Lord Foster, założyciel i przewodniczący zarządu Foster + Partners, również skomentował informacje przekazane przez Manchester United. 

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy przewodzić odnowie obiektu treningowego Manchesteru United w Carrington.

– Naszym celem jest modernizacja i rewitalizacja budynku jako katalizatora przyszłych sukcesów piłkarskich, tworząc przestrzenie, mające na celu inspirowanie oraz kulturę współpracy, jedności i przynależności.

– Jako dumny mieszkaniec Manchesteru, to dla mnie szczególny zaszczyt widzieć, że Foster + Partners, powierzono tę odpowiedzialność i dopilnujemy, by nasz projekt uchwycił ducha przemysłu, wytrwałości i ambicji, które charakteryzują zarówno Manchester, jak i Manchester United.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze