Scott McTominay z 50. występem w reprezentacji, a Lisandro Martinez z golem samobójczym

, Maksymilian Minda

Wczoraj obejrzeliśmy mecz otwarcia Mistrzostw Europy w Niemczech. W pierwszym spotkaniu Niemcy podejmowali kadrę Szkocji, gdzie gospodarze rozgromili ”Wyspiarzy” 5:1. Scott McTominay wystąpił w tym meczu notując swój 50 mecz w narodowych barwach. Argentyna, w której wystąpił Lisandro Martinez, pewnie wygrała z Gwatemalą, lecz obrońca zanotował bramkę samobójczą.

Pomocnik Manchesteru United w obecnym sezonie zanotował prawdopodobnie najlepszy sezon pod względem indywidualnym. Reprezentant Szkocji strzelił dziesięć goli i zanotował trzy asysty w zeszłym sezonie.

Scott McTominay zadebiutował w reprezentacji Szkocji w 2018 roku. W meczu otwierającym EURO w Niemczech, Steve Clark wystawił McTominay’a w wyjściowej jedenastce. Reprezentacja z wysp Brytyjskich została zmiażdżona przez kadrę Juliana Naglesmanna, ostatecznie przegrywając 5:1. McTominay rozegrał 90 minut w tym spotkaniu i tym samym zanotował swój 50 mecz w kadrze Szkocji.

Lisandro Martinez również wystąpił w narodowych barwach, rozgrywając pełne 90 minut. Argentyna podejmowała Gwatemalę i pewnie zwyciężyła wynikiem 4:1. Zeszły sezon w wykonaniu Martineza można podsumować zaledwie jednym słowem – kontuzje. Argentyńczyk zagrał w zaledwie 14 meczach.

Argentyński defensor mecz z Gwatemalą zapewne będzie wspominać słodko-gorzko. Drużyna wygrała 4:1, obrońca zanotował 93/98 celnych podań, aczkolwiek na początku spotkania niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki.