Facundo Pellistri
manutd.com

Media: Facundo Pellistri na liście życzeń Flamengo

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Urugwajski dziennikarz Sebas Giovanelli informuje, że skrzydłowy Manchesteru United Facundo Pellistri znalazł się na liście życzeń brazylijskiego Flamengo. Na moment publikacji nie wiemy, czy w grę wchodzi transfer definitywny, lub tylko kolejne wypożyczenie.

Skrzydłowy trafił do klubu z Old Trafford z urugwajskiego Penarolu w październiku 2020 roku za ponad 7 mln funtów. Zawodnik dotychczas nie podbił szatni pierwszego zespołu i pełni rolę głębokiego rezerwowego w ekipie prowadzonej przez Erika ten Haga.

Łącznie dla seniorskiej drużyny “Czerwonych Diabłów” przez te wszystkie lata zaliczył tylko 24 spotkania, w których dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów. Na razie nie miał on szczęścia, gdyż ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

Jednakże deklaracje ciężkiej pracy na treningach oraz wspomniany dorobek nie wystarczyły, by wypracować miejsce pod Erikiem ten Hagiem, nawet w momencie problemów na prawym skrzydle. Zimą gracz udał się na wypożyczenie do Grenady, gdzie prezentował się przeciętnie (jak na spadkowicza). Wcześniej dwukrotnie wypożyczany był do Deportivo Alaves.

Według dziennikarza z Urugwaju Sebasa Giovanelliego Facundo Pellistri ma być na liście życzeń brazylijskiego Flamengo. Niestety nie dostaliśmy dalszych szczegółów w tej sprawie, więc nawet nie wiemy, czy gracz miałby odejść w ramach transferu definitywnego lub wypożyczenia.

22-latek wyceniany jest przez portal transfermarkt na ponad 6,5 mln funtów, co jest nieco niższą kwotą od tej zainwestowanej przez Manchester United kilka lat temu. Powoli kończy się kontrakt Pellistriego, gdyż już po czerwcu 2025 roku może on zostać wolnym zawodnikiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze