Joshua Zirkzee
twitter/BolognaFC1909en

Media: Joshua Zirkzee przyciąga coraz większe zainteresowanie Manchesteru United

, , , Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

“Czerwone Diabły” kontynuują poszukiwania na rynku transferowym. Jak informuje David Ornstein, znany dziennikarz The Athletic, Manchester United bada możliwość podpisania Joshuy Zirkzee, napastnika Bolognii. Nie doszło jeszcze do rozmów między klubami, ale Manchester United jest w kontakcie z osobami reprezentującymi napastnika, a ich zainteresowanie nim jest na zaawansowanym etapie.

Zirkzee znajduje się wśród wielu innych kandydatów, którzy mieliby wzmocnić atak w drużynie Erika ten Haga. Kontrakt napastnika z Holandii zawiera klauzulę wynoszącą 34 miliony funtów, która mogłaby potencjalnie ułatwić całą sytuację. Wciąż jednak muszą mieć miejsce rozmowy z klubem zawodnika, gdyż w grę wchodzi jego pensja oraz bonus dla agenta.

Holender ma za sobą świetną kampanię 2023/24 pod skrzydłami Thiago Motty. Zdobył 11 goli i zanotował pięć asyst, a jego drużyna awansowała do Ligi Mistrzów. Swoją karierę rozpoczął w Feyenoordzie w wieku 16 lat, następnie wylądował w akademii Bayernu Monachium, a przed dołączeniem do Bolognii wypożyczono go do Parmy oraz Anderlechtu.

Dodatkowo dziennikarz Sky Sports, Florian Plettenberg potwierdził informacje Davida Ornsteina. Dodatkowo podkreślił on, że klub z Old Trafford jest świadomy, że Zirkzee przyciągnął zainteresowanie AC Milanu. Wiedzą jednak także o tym, że w przypadku drużyny z San Siro problemem mogą być wysokie prowizje i wymagane kwoty.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze