manutd.com

Artykuł “MEN”: o kontuzjach i przypadku Martiala

Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

W poprzednim sezonie w Manchesterze United odnotowano 66 osobnych przypadków kontuzji i chorób, ale tylko trzech zawodników nie było dyspozycyjnych na finał Pucharu Anglii na Wembley. “Manchester Evening News”, a konkretnie Samuel Luckhurst, podjął się przybliżenia tego tematu. 

Treść oryginalna

Erik ten Hag uważa, że niektórzy zawodnicy Manchesteru United byli tak dotknięci negatywnymi komentarzami wokół klubu, że powodowało to ich kontuzje. Ich mentalność była tak niepewna, że została wymieniona jako czynnik, który przyczynił się do ich nieobecności podczas meczów.

Mimo, iż Holender niemal zawsze publicznie wspierał swoich piłkarzy, prywatnie był bardziej krytyczny i nie mógł być zadowolony, że przez większość sezonu Anthony Martial pozbawił wsparcia w ataku dla Rasmusa Hojlunda.

Francuz od porażki 0:3 na Old Trafford z Bournemouth 9 grudnia, nigdy więcej nie pojawił się na boisku w barwach “Czerwonych Diabłów”. Początkowo był wyłączony z gry przez ponad miesiąc z powodu choroby, następnie pod koniec stycznia przeszedł operację pachwiny, i jego nieobecność trwała aż do początku maja.

Kiedy ktoś w Carrington żartobliwie zasugerował, że często kontuzjowany Martial, strzelec 19 goli w ostatnich czterech sezonach w Manchesterze United, powinien rozważyć zmianę profesji, Ten Hag temu przytaknął.

Już zdrowy Martial został pominięty w składzie na finał Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi City, ale nie był obecny na Wembley nawet jako wsparcie dla swoich kolegów, podczas gdy kontuzjowane trio: Harry Maguire, Tyrell Malacia i Luke Shaw, podróżowali z zespołem.

Ten Hag chwalił Lisandro Martineza, który w przeciągu sezonu doznał trzech kontuzji, za zaoferowanie swojej gry przeciwko Arsenalowi po porażce 0:4 z Crystal Palace. 

Holender opóźniał powrót Martineza po problemach z łydką do przedostatniego meczu sezonu z Newcastle United (wpuścił go na plac gry w 83’ minucie), ale już na ostatni mecz w Premier League z Brighton na wyjeździe wyszedł w pierwszym składzie i rozegrał 60 minut, efektywnie deklarując swoją gotowość na finał Pucharu Anglii.

Casemiro sam zrezygnował z udziału w meczu finałowym, po tym jak Manchester United ogłosił swoją 20-osobową kadrę meczową, a Brazylijczyk został wymieniony wśród rezerwowych. Klub z Old Trafford poinformował o kontuzji mięśniowej pomocnika.

Ten Hag czuł, że już w swoim pierwszym udanym sezonie poprawił mentalność w zespole, ale podkreślał, że nadal stara się zaczepić kulturę zwycięskiej drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze