twitter.com/ManUtd

Kobbie Mainoo o Eriku ten Hagu. “Jestem szczęśliwy, że mogę dalej z nim pracować”

Tomasz Osiewalski
Zmień rozmiar tekstu:

Decyzja o pozostawieniu Erika ten Haga na stanowisku menedżera miała duży wpływ na sytuację kadrową Manchesteru United. Dla kilku zawodników było to być albo nie być w kontekście dalszej gry w czerwonym trykocie. Dla pozostałych to powiew stabilizacji – tak jak dla Kobbie’ego Mainoo.

Wewnętrzny przegląd sezonu przeprowadzony przez INEOS dotyczył również szkoleniowca “Czerwonych Diabłów”. Władze klubu nie ukrywają, że w trakcie poszukiwań nowych rozwiązań prowadzili rozmowy m.in. z Thomasem Tuchelem. Finalnie, z przyczyn kadrowych bądź finansowych, padła decyzja o kontynuowaniu współpracy z Holendrem. Jednym z zawodników, których wyjątkowo ucieszyła ta informacja, był Kobbie Mainoo.

– Jestem szczęśliwy, że mogę dalej z nim [Erikiem ten Hagiem] pracować. Zdobył dwa trofea, a przed nami jeszcze więcej. Dobrze jest mieć spokój ducha, wiedząc, do jakiego menedżera wrócimy na okres przygotowawczy – oznajmił młody Anglik.

Dla 19-letniego pomocnika jest to wyjątkowo udany sezon. W trakcie rozgrywek wykorzystał swoją szansę i pokazał się z naprawdę solidnej strony. Jedną z nagród za tę postawę było zdobycie Pucharu Anglii. Wszędobylski rozgrywający miał wyraźny wpływ na zwycięstwo w finale tych rozgrywek.

Kobbie Mainoo dołączył także do reprezentacji swojego kraju na EURO 2024. Zaliczył już debiut w pierwszym meczu „Synów Albionu”, zmieniając w 86. minucie Jude’a Bellinghama. Anglik jest przekonany, że nie dostałby takiej szansy, gdyby nie zaufanie, jakim obdarzył go Erik ten Hag.

– Jestem mu bardzo wdzięczny, że mi zaufał i uwierzył we mnie. Nie jestem w stanie wystarczająco mu podziękować – dodał piłkarz.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze