Luke Shaw, reprezentacja Anglii
The Sun

Sky Sports: Luke Shaw nie pojawił się na sesji treningowej. Występ z Danią pod znakiem zapytania

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sky Sports donosi, że defensora Manchesteru United czeka wyścig z czasem. Luke Shaw nie pojawił się na ostatniej sesji treningowej Anglii, gdyż nadal przechodzi przez indywidualny plan treningowy. Istnieje obawa, że ponownie straci on mecz na EURO.

28-latek nie zagrał od czasu wygranego starcia ligowego Manchesteru United z Luton Town pod koniec lutego 2024 roku. Opuścił on wtedy boisko po połowie spotkania. Pomimo problemów ze zdrowiem pojechał on na Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech.

Po raz pierwszy po przerwie zaangażowany był on w spotkanie podczas inaugurującego meczu Anglików na EURO. Zasiadł on na ławce podczas wygranego pojedynku z Serbią, lecz przesiedział całe starcie na ławce. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem media sugerowały, że defensor nie jest jeszcze gotowy do gry.

Zbliża się drugie starcie grupowe “Synów Albionu”, w którym zmierzą się z Danią, w której zagrają Rasmus Hojlund oraz Christian Eriksen. Jednakże Sky Sports nie ma dobrych wieści dla sympatyków lewego obrońcy. Luke Shaw nie pojawił się na sesji treningowej i istnieje obawa, że nie zagra on w kolejny spotkaniu.

Korespondent Sky Sports Rob Dorsett poinformował, że Shaw był nieobecny na ostatniej sesji treningowej Anglików. Oznacza to, że przechodzi on nadal program indywidualny i najpewniej jego nieobecność wiąże się z zaplanowaną regeneracją. Według selekcjonera gracz może otrzymać szansę w tym starciu, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

W przypadku braku postępów Gareth Southgate 20 czerwca najpewniej postawi na rozwiązanie z poprzednich spotkań, czyli wystawienie prawego defensora na drugiej flance. W meczu z Serbami był to Kieran Trippier, który również przez chwilę skarżył się medykom na problemy ze zdrowiem.

Natomiast dalsza nieobecność Shawa wiąże się z dość przykrym faktem, że Kobbie Mainoo będzie jedynym zdrowym reprezentantem Manchesteru United w kadrze Anglii. Wcześniej z listy skreślony został Harry Maguire przez uraz łydki. Inny z wychowanków Marcus Rashford nie załapał się przez słabą formę w ostatnich miesiącach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze