Joshua Zirkzee, Bolonia
Sky Sports

“The Telegraph”: Manchester United zamierza aktywować klauzulę wykupu Joshuy Zirkzee

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Brytyjski dziennik “The Telegraph” informuje, że Manchester United nie poddaje się i zamierza aktywować klauzulę wykupu Joshuy Zirkzee z Bolonii. W międzyczasie rozmowy z obozem piłkarza idą pomyślnie, lecz druga strona nie zamyka się na oferty innych zainteresowanych.

Przez ostatnie kilka tygodni media były zgodne, że faworytem w sprawie pozyskania byłego gracza Bayernu Monachium będzie AC Milan. Jednakże w pewnym momencie negocjacje utknęły w martwym punkcie, gdyż włoski zespół nie był w stanie spełnić wszystkich wymagań.

Oznaczało to, że inne zainteresowane kluby mogą spróbować przechwycić Zirkzee. W kontrakcie napastnik ma klauzulę odstępnego wysokości 40 mln euro (prawie 34 mln funtów), co tym bardziej czyni go atrakcyjnym wyborem w letnim oknie transferowym. Zdaniem Davida Ornsteina w ostatnich dniach Manchester United kontaktował się z obozem zawodnika w sprawie potencjalnych przenosin.

Dzięki The Athletic wiemy również, że “Czerwone Diabły” będą zarządzać budżetem około 50 mln funtów w letnim oknie transferowym. Najpewniej oznaczać to będzie jeden większy transfer, a kolejne wzmocnienia będą zależne od transferów wychodzących. Pasuje to do narracji mediów z minionych miesięcy, gdzie sugerowano, że FFP będzie problemem angielskiego klubu również latem 2024.

Jednym z celów transferowych ekipy prowadzonej przez Erika ten Haga ma być środkowy napastnik, by załatać dziurę po Anthonym Martialu oraz zapewnić bardziej doświadczonego rywala Rasmusowi Hojlundowi. Według “The Telegraph” możliwe, że tym graczem będzie Zirkzee, gdyż Manchester United zamierza aktywować klauzulę odstępnego w jego kontrakcie.

“Czerwone Diabły” ciągle negocjują z obozem zawodnika, lecz rozmowy przebiegają pozytywnie. Jednakże reprezentanci Zirkzee nie zamykają się na inne oferty, które również na dniach mogą do nich wpłynąć. Dziennik podkreśla, że klub z Old Trafford bardzo poważnie myśli o tym transferze.

W minionej kampanii reprezentant Holandii w barwach Bolonii (bardzo dobry wynik – 5. miejsce w Serie A) rozegrał 37 spotkań, w których zdobył 12 bramek oraz siedem asyst. 23-latek wydaje się również nieco odporny na problemy zdrowotne, gdyż przez urazy opuścił tylko siedem spotkań. Transfermarkt wycenia go na 50 mln euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze