twitter.com/ManUtd

Argentyna dobrze rozpoczyna Copa America. Pewne zwycięstwo nad Kanadą

Jakub Brzyski

W Europie trwa EURO, lecz jest jeszcze jedna duża impreza międzynarodowa, na której możemy podziwiać graczy Manchesteru United. Swoje zmagania w Copa America zainaugurowała reprezentacja Argentyny, gdzie całe spotkanie rozegrał defensor Lisandro Martinez.

Reprezentacja Argentyny w swoim pierwszym spotkaniu na tegorocznej edycji Copa America pewnie ograła 2:0 Kanadę. Wynik spotkania w 49. minucie otworzył napastnik Manchesteru City Julian Alvarez. Asystę przy trafieniu przypisano pomocnikowi Liverpoolu Alexisowi Mac Allisterowi. Zawodnik został trafiony przez interweniującego bramkarza rywali, lecz po rykoszecie piłka znalazła się pod nogami Alvareza, który skierował ją do pustej bramki.

Pomimo przewagi Argentyńczyków Kanada również miała swoje okazje. Dwie w pierwszej połowie. Wpierw rzut wolny, lecz ostatecznie trafiono w mur. Następnie w okolicach 30. minuty po dobrym dograniu na 5. metr pola karnego rywali. W 71. minucie VAR analizował jeszcze potencjalne przewinienie pod kątem rzutu karnego, lecz ostatecznie nie podyktowano stałego fragmentu gry.

Los Kanadyjczyków Argentynie udało się przypieczętować dopiero pod koniec spotkania, a dokładnie w 88. minucie, gdy Lautaro Martinez wykorzystał dogranie kapitana Lionela Messiego. Argentyna jest liderem swojej grupy, lecz ich rywale Peru i Chile nie rozegrały jeszcze spotkanie ze sobą.

Zgodnie z przewidywaniami mediów defensor Manchesteru United Lisandro Martinez zagrał od pierwszych minut. Nie miał on problemów zdrowotnych i pewnie dograł spotkanie do samego końca. Ze względu na różnicę klas zespołów tego dnia nie miał zbytnio pracy w defensywie, a potwierdzają to statystyki – dwa wybicia, dwa odbiory i raz przejęcie piłki. Wygrał on też dwa z czterech pojedynków o piłkę. Raz sfaulował rywala.

Martinez znany jest przede wszystkim z rozgrywania piłki. Zaliczył on 98 kontaktów z piłką, wykonał 83 celne podania (na 89 prób – 93% skuteczności) oraz jedno z jego podań zostało zakwalifikowane jako kluczowe. Trzykrotnie próbował on też długich podań, lecz wszystkie jego próby okazały się niecelne. Wykreował on też jedną okazję bramkową swoim kolegom.

Drugi z graczy “Czerwonych Diabłów” Alejandro Garnacho po raz kolejny przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Tym razem selekcjoner stawiał na bardziej defensywne zmiany, a ta najbardziej ofensywna w postaci Lautaro Martineza przyniosła drużynie ostatecznie bramkę.