manutd.com

“MEN”: kto z Akademii jest najbliżej pierwszej drużyny Manchesteru United?

Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma bogatą historię w rozwijaniu talentów z Akademii, i w przyszłym sezonie może pojawić się więcej młodych, obiecujących, zawodników z debiutami w pierwszej drużynie.

Steven Railston dla „Manchester Evening News” – Treść oryginalna

Manchester United jest synonimem rozwoju młodych zawodników, natomiast „Manchester Evening News” zapewnia najbardziej obszerną relację z Akademii Manchesteru United, a w Leigh Sports Village żaden inny portal nie pojawiał się tak często w ciągu ostatnich kilku lat.

Akademia Manchesteru United jest fundamentem klubu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem z uwagi na system młodzieżowy, który zapewnił dla pierwszej drużyny takie postaci jak: sir Bobby Charlton, George Best, Ryan Giggs, Paul Scholes oraz zupełnie niedawno Marcusa Rashforda, a także obecnie Alejandro Garnacho i Kobbie’go Mainoo.

Travis Binnion, menedżer drużyny U-21 Manchesteru United, usiadł do rozmowy z dziennikiem “Manchester Evening News” pod koniec ubiegłego sezonu, aby go przeanalizować pod kątem Akademii. Nie obeszło się bez pochwał w stronę Mainoo i Garnacho, ale wygłosił również ważne słowa na temat oczekiwań debiutów w pierwszym zespole.

– Spodziewam się, że tak się stanie. Wierzę, że możemy chwalić się liczbą debiutów, ale ważniejsze jest to, co oni z tym zrobią.

– Garnacho, Kobbie – wierzę, że Willy Kambwala – będą grać dla pierwszej drużyny. Ale debiuty to jedno, ale trwały wpływ na grę, to drugie, i wierzę, że tak się stanie w przypadku tej grupy.

– Oczekujemy debiutów, nie tylko myślimy lub przypuszczamy, że tak będzie, ale spodziewamy się ich. Myślę, że wiąże się to z pewną presją, aby upewnić się, że są wystarczająco dobrzy, a debiuty pod wodzą Erika ten Haga nie są łatwe.

– Wielu zawodników trenowało z pierwszym zespołem i było zaangażowanych w składy meczowe, ale nie było zbyt wielu debiutów, dlatego mówię, że treningi to jedno, ale to czy dostaniesz szansę na boisku, jest wskaźnikiem tego, czy jesteś wystarczająco dobry.

Binnion zawsze hojnie poświęca swój czas i jest przystępny po meczach zespołów młodzieżowych. Jest kluczową częścią Akademii i jego pewność siebie była uderzająca, gdy rozmawiał o przyszłych debiutach, a to pokazało mentalność pracowników klubu i ich wiarę we wschodzące talenty. 

Którzy z nich są najbliżej tego celu?

Harry Amass, Louis Jackson i Habeeb Ogunneye byli włączeni do kilku składów meczowych w zeszłym sezonie z powodu kontuzji w pierwszym zespole, i chociaż Erik ten Hag prywatnie przyznaje, że nie byli gotowi, by wystąpić w decydującym etapie sezonu, nie byłoby to niespodzianką, gdyby wykonali ten kolejny krok.

Amass dołączył do Manchesteru United z Watford w zeszłym roku, a jego pierwszy rok w Manchesterze sprawił, że stał się kluczowym piłkarzem w drużynie U-18 i trenował z pierwszym zespołem. Jest wyjątkową perspektywą na pozycji lewego obrońcy, a Luke Shaw niedawno wybrał go jako swojego następcę na następną kadencję.

Inni obrońcy: Jackson i Ogunneye, a także wysoko cenieni napastnicy: Ethan Wheatley i Shea Lacey, również są o krok od składu pierwszej drużyny.

W poprzednim sezonie Wheatley zdobył 17 goli i zanotował dziewięć asyst w meczach akademickich oraz odegrał kluczową rolę w niezwykle utalentowanej drużynie U-18, która zdobyła potrójną koronę. Lacey jest porównywany do Phila Fodena i gdyby nie kontuzja, to byłby bardziej zaangażowany w grę, a tak jego bilans zamknął się na 10 meczach, w których zdobył 2 bramki i wykonał trzy kluczowe podania.

Lepszym wskaźnikiem tego, którzy młodzi zawodnicy najprawdopodobniej zadebiutują w przyszłym sezonie, będzie ogłoszenie składu przez Ten Haga na przedsezonowe tournee po Norwegii, Szkocji a także Stanach Zjednoczonych.

Mainoo, Dan Gore i Omari Forson (aktualnie już AC Monza) dołączyli do podróżującego składu seniorów zeszłego lata, a następnie wszyscy wystąpili w pierwszej drużynie. Ten Hag daje szanse utalentowanym młodym zawodnikom i ta praktyka będzie kontynuowana.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze