Ruud van Nistelrooy
The Independent

Fabrizio Romano: Ruud van Nistelrooy otrzymał ofertę od Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano informuje, że były zawodnik Manchesteru United Ruud van Nistelrooy otrzymał ofertę pracy od swojego poprzedniego zespołu. Holender może zostać członkiem sztabu szkoleniowego Erika ten Haga, lecz w tle pozostaje jeszcze oferta innego angielskiego zespołu.

Wiemy, że Ten Hag poprowadzi Manchester United w sezonie 2024/25, a obecnie zdaniem mediów mają trwać rozmowy w sprawie nowej umowy dla tego szkoleniowca. Jednym z życzeń Holendra miało być przedłużenie kontraktu z Bennim McCarthym, który jest trenerem napastników. Jego umowa z klubem wygasa z końcem czerwca 2024.

Dotychczas praca tego trenera była bardzo doceniania przez dziennikarzy i na pewno społeczność zaskoczył fakt, że INEOS wstrzymywało się z werdyktem w kwestii sztabu szkoleniowego od lutego. Ostatnie plotki sugerowały również, że nowy podmiot decyzyjny w kwestiach sportowych może chcieć przebudować sztab pod własną wizję.

Nowych informacji w sprawie sztabu szkoleniowego “Czerwonych Diabłów” dostarczył Fabrizio Romano. Dziennikarz ujawnił, że były zawodnik tego klubu Ruud van Nistelrooy otrzymał ofertę pracy w Manchesterze United, a dokładnie w sztabie szkoleniowym Erika ten Haga.

Van Nistelrooy jest też bardzo poważnym kandydatem do objęcia stanowiska menedżera pierwszego zespołu w spadkowiczu z Premier League Burnley. W ostatnich tygodniach klub ten pożegnał się z Vincentem Kompanym, który w ramach transferu przeniósł się to niemieckiego giganta Bayernu Monachium. Doniesienia sugerują również, że Burnley chce postawić na szkoleniowca, który dość ambitnie podchodzi do rozwoju swojej kariery. Ma to być próba kontynuowania polityki, która rozpoczęła się wraz z zatrudnieniem Kompany’ego.

Praktycznie cała dotychczasowa kariera trenerska emerytowanego napastnika wiązała z jego ojczyzną, czyli Holandią. Zaliczył on dwa okresy jako członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Holandii. Oprócz tego trenował on napastników w akademii PSV, by następnie stać się menedżerem kolejnych zespołów młodzieżowych. Jego ostatnim stanowiskiem był menedżer pierwszej drużyny PSV, gdzie przez 50 spotkań wypracował współczynnik 2,20 punktów na mecz. Niespodziewanie w maju 2023 zrezygnował on ze stanowiska, co miało być owocem konfliktu z zarządem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze