Facundo Pellistri
ESPN

Copa America: Urugwaj w dobrym stylu rozpoczyna rozgrywki. Pellistri dalej zagadką [WIDEO]

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Urugwaj rozpoczął zmagania na Copa America i wygrał w pierwszym meczu z Panamą. Facundo Pellistri pozostaje zagadką pod względem formy, a już za kilka tygodni startuje okres przygotowawczy do sezonu. Skrzydłowy Manchesteru United zaliczył całe spotkanie.

Zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę miał problemy w przejęciu kontroli w tym pojedynku. Faworyt tego starcia zdobył bramkę już w 16. minucie po strzale Maximiliano Araújo. Kolejne dwie bramki dla Urugwaju padły w drugiej połowie. Wpierw w 85. minucie gola zdobył Nunez, a sześć minut później na listę strzelców wpisał się jeszcze Vina. Ich rywali stać było na tylko jedno trafienie, którego autorem w 94. minucie był Murillo.

W omawianym starciu w ramach Copa America zagrał skrzydłowy Manchesteru United Facundo Pellistri, lecz nadal pozostaje on ogromną zagadką. Zaliczył on pełne 90 minut, lecz równocześnie miał on zaledwie 35 kontaktów z piłką oraz 14 podań celnych (74% skuteczności). Przez całe starcie zanotował on osiem strat.

Na pewno gracza “Czerwonych Diabłów” trzeba pochwalić za dwa kluczowe podania oraz dobrą skuteczność przerzutów (66%). Oprócz tego bardzo dobrze sprawował się on w walce o piłkę, gdyż wygrał 6 z 10 pojedynków. Wypracował on jeszcze dwa rzuty wolne dla swojej drużyny oraz dwukrotnie przejął piłkę rywalowi.

Na pewno po spotkaniu z Panamą nie można krytykować młodego skrzydłowego, gdyż spisywał się głównie w zadaniach defensywnych. Gorzej na pewno wyglądało to w kwestiach ofensywnych, gdzie po prostu potrafił zaginąć. Selekcjoner nie ujawnił, czy właśnie taki miał pomysł na gracza klubu z Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze