Mason Greenwood
The Sun

Gianluca Di Marzio: Manchester United odrzucił ofertę Lazio ws. Masona Greenwooda

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Gianluca Di Marzio informuje, że Manchester United odrzucił wstępną ofertę Lazio za Masona Greenwooda. Powodem braku porozumienia miały być niewystarczające warunki finansowe. Zespół z Serie A zaproponował 20 mln euro oraz wysoki procent z kolejnego transferu.

W minionych dniach w prasie nasiliły się sugestie, że transferem wychowanka Manchesteru United bardzo interesuje się włoskie Lazio. Pierwotnie mówiło się o ofercie, która łącznie zapewni Manchesterowi United ponad 30 mln funtów. Klub ze stolicy Włoch nie może być w pełni zadowolony z kampanii 2023/24, więc nic dziwnego, że spróbuje się odbić w nadchodzącym sezonie 2024/25.

Po 11:30 Gianluca Di Marzio (24 czerwca) informował, że Manchester United oraz Lazio zasiadły do rozmów w sprawie napastnika “Czerwonych Diabłów” Masona Greenwooda. Z innych doniesień medialnych wiemy, że obecne władze angielskiego klubu chcą spieniężyć kontrowersyjną postać pierwszego zespołu i to w nim widzą szansę na poprawę sytuacji finansowej klubu.

Kilkanaście minut później Di Marzio w aktualizacji ujawnił, że Manchester United odrzucił wstępną ofertę Lazio za Greenwooda. Powodem braku porozumienia miały być aspekty finansowe umowy. Włoski klub zaproponował 20 mln euro oraz dość atrakcyjną klauzulę w postaci 50% kwoty z następnego transferu Anglika.

Na moment publikacji tekstu nie wiemy, czy Lazio wróci jeszcze do negocjacji z klubem z Old Trafford. Przypomnijmy, że obecne władze “Czerwonych Diabłów” wyceniły swojego wychowanka na przynajmniej 40 mln funtów.

Natomiast transfermarkt wycenia 22-latka na około 25 mln euro. Zaznaczyć trzeba, że kontrakt gracza z angielskim zespołem obowiązuje do czerwca 2025 roku. Jednakże klub ma możliwość jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Tagi: , ,

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze