TEAMtalk

John Stones: Brakuje nam Harry’ego Maguire’a

, Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

John Stones na łamach talkSPORT, powiedział, że Anglikom brakuje defensora Manchesteru United. Harry Maguire stracił miejsce w kadrze na EURO 2024 przez kontuzje łydki.

Gareth Southgate powołał obrońcę Manchesteru United na mecze towarzyskie przed Mistrzostwami Europy. Jak dotąd Maguire był pewnym punktem linii defensywy reprezentacji Anglii i gdyby nie zdrowie raczej znalazłby się na liście powołanych.

Jednak 6 czerwca znany dziennikarz David Ornstein poinformował, że Harry Maguire ominie EURO 2024 w Niemczech. Powodem opuszczenia zgrupowania reprezentacji Anglii przez obrońcę była kontuzja łydki.

Maguire zazwyczaj grał u boka Johna Stonesa z Manchesteru City. Zastanawiano się kto będzie partnerować Stonesowi w meczach na wielkim turnieju i tym obrońcą okazał się Marc Guehi z Crystal Palace. Stones wyjawił, że w reprezentacji Anglii brakuje Harrego Maguire’a.

– W pierwszym tygodniu po ogłoszeniu składu rozmawiałem z nim. Osobiście byłem bardzo zły, ponieważ wcześniej grał w kilku wielkich turniejach. Nie tylko dla mnie była to zła wiadomość, ale i dla wszystkich.

– Zmagać się z taką kontuzją i nie być w pełni zdrowym to bardzo trudna pozycja, w której można się znaleźć. Współczuje mu, ponieważ dał z siebie wszystko, aby tu być, lecz jestem pewien, że będzie w domu oglądać każdy mecz i wspierać nas.

– Napisał nam, że życzy powodzenia. Prawdopodobnie krzyczy na telewizor ze złości, szczęścia i wszystkich tych emocji związanych z tym. Wśród piłkarzy bardzo nam go brakuje i mam nadzieję, że niedługo wróci.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze