manutd.com

Manchester World: utalentowany zawodnik opuści Man Utd

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Powołując się na informacje z dziennika Manchester World, Shola Shoretire ma opuścić w najbliższym oknie transferowym Manchester United. Jak podaje Rich Fay, klub z Old Trafford zaproponował nową umowę dla piłkarza ale ten nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Shola Shoretire prawdopodobnie opuści Manchester United jako wolny zawodnik. Młodego Anglika uznawało się jako zawodnika z ogromnym potencjałem, aczkolwiek nie wszystko poszło zgodnie z planem.

20-latek prowadził rozmowy z klubem na temat dalszej współpracy, lecz zawodnik rozmyślał co zrobić dalej w swojej profesjonalnej karierze. Manchester United nadal ma nadzieję, że Shoretire przedłuży kontrakt, ale równocześnie rośnie prawdopodobieństwo opuszczenia klubu. Kontrakt piłkarza wygasa pod koniec tygodnia.

Klub z czerwonej części Manchesteru uważa, że jest w stanie umożliwić rozwój 20-latkowi. Planuje się włączenie Shoretire’a na najbliższy okres przygotowawczy oraz wypożyczenie na najbliższy sezon. Zawodnik rozpatruje każde opcje i szansę na ”nowy” start po 11 latach.

Shola Shoretire zadebiutował w pierwszym zespole mając 17 lat i został najmłodszym piłkarzem, który reprezentował Manchester United w europejskich pucharach. Swój debiut w Premier League zaliczył w lutym 2021 roku w meczu przeciwko Newcastle United, a 4 dni później zadebiutował w Lidze Europy w meczu przeciwko Realowi Sociedad.

Manchester United porzucił plany wypożyczenia Shoretire’a w lecie w 2022 roku, ponieważ Erik ten Hag chciał obserwować rozwój piłkarza. Dopiero w zimie został wypożyczony do Boltonu, który występował na poziomie League One, gdzie wystąpił 16 razy. Shola Shoretire zdobył nagrodę najlepszego młodzieżowca sezonu im. Jimmy’ego Murphy’ego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze