Scott McTominay
twitter.com/EmiratesFACup

“MEN”: Scott McTominay znajdzie się w kadrze Man Utd na tournée 2024

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik “Manchester Evening News” informuje, że Scott McTominay znajdzie się w kadrze na tournée Manchesteru United po Stanach Zjednoczonych. Założenie dostępności tego zawodnika jest efektem kiepskich wyników Szkotów na Mistrzostwach Europy, czyli odpadnięciu już w fazie grupowej.

Zmagania w grupie A na Mistrzostwach Europy dobiegły już końca, co ostatecznie zdecydowało, że Szkoci nie awansują dalej. Łącznie przegrali oni dwa razy – Niemcami oraz Węgrami. Honorowy punkt zdobyli oni w starciu ze Szwajcarią, gdzie to Scott McTominay strzelił bramkę w 13. minucie. Gracz Manchesteru United został najskuteczniejszym zawodnikiem tego zespołu na zakończonej dla nich imprezie.

Zazwyczaj gracze, którzy latem wyjeżdżali na zgrupowania kadr narodowych, udawali się na urlopy dopiero po ich zakończeniu. Za to ich klubowi koledzy, którzy nie otrzymywali powołań, mogli wcześniej udać się na wakacje, by również wcześniej być do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Nic obecnie nie wskazuje, by wspomniany schemat miał ulec zmianie tego lata. Według “Manchester Evening News” wspomniany Scott McTominay znajdzie się w kadrze Manchesteru United na tournée po Stanach Zjednoczonych. Pierwsze spotkanie odbędzie się za ponad miesiąc (od daty publikacji tego tekstu).

Informacje “MEN” sugerują angaż pomocnika w tournée, lecz nie podano wieści w sprawie jego obecności na wcześniejszych meczach towarzyskich. 15 lipca Manchester United w Norwegii zmierzy się z Rosenborgiem, a kilka dni później w stolicy Szkocji zagra z Rangers.

Bazując na poprzednich okresach przygotowawczych, można założyć, że wyjazd na tournée odbędzie się dzień po ostatnim towarzyskim meczu w Europie. W trakcie swojej podróży po Stanach Zjednoczonych Manchester United zmierzy się z rozpoznawalnymi markami.

27 lipca – Los Angeles – Arsenal

31 lipca – San Diego – Real Betis

3 sierpnia – Karolina Południowa – Liverpool

Więcej szczegółów w sprawie tournee na oficjalnej stronie klubu

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze