Kobbie Mainoo reprezentacja Anglii
Sky Sports

Kobbie Mainoo: mamy jakość w kadrze. W następnej rundzie musimy lepiej zagrać

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Reprezentacja Anglii po kiepskich wynikach w grupie ostatecznie awansowała z pierwszego miejsca do następnej rundy. Po przerwie w meczu ze Słowenią pojawił się Kobbie Mainoo, który zaprezentował się dobrze.

Wychowanek Manchesteru United zastąpił Conora Gallaghera, który dramatycznie zagrał się w pierwszych 45 minutach spotkaniach. Po wejściu Mainoo gra Anglików uległa poprawie, lecz nie przeniosła ona ostatecznie bramki dającej zwycięstwo. Pomocnik udzielił ITV pomeczowego wywiadu.

– Ja oraz Cole [Palmer] jesteśmy gotowi. Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie. Podobnie jest w sprawie reszty chłopaków. Ciężko pracujemy na treningach, a następnie w trakcie spotkań. Kiedy dostajemy szansę, to chcemy wszystkim zaimponować. Chcemy dobrze zacząć i wspomóc drużynę w każdy możliwy sposób.

– Kocham football. Uwielbiam grać, lecz takie samo nastawienie ma każdy gracz na ławce rezerwowych. Uważam, że mamy wystarczająco wiele jakości w kadrze [Anglii], by pokonać takie zespoły [jak Słowenia]. W następnej rundzie musimy zaprezentować o wiele lepszą formę. Czuję, że stać nas na to.

– Wszyscy wiedzą, że jest on bardzo energiczny, widzieliśmy to już w minionej kampanii Premier League. Wiem, co może nam dać i jestem pewny, że w kolejnych rundach to pokaże. Na każdym treningu jest jednym z najlepiej trenujących graczy. Zawsze stara się zdobywać bramki. Zawsze stara się ciągle rozwijać swoją grę. Reszta chłopaków ma podobne podejście i właśnie tego teraz potrzebujemy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze