Lucia Garcia Cordoba i Rachel Williams
twitter/ManUtdWomen

Oficjalnie: Lucia Garcia opuści Manchester United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził, że zawodniczka żeńskiej sekcji Lucia Garcia opuści klub po sezonie 2023/24. Kontrakt hiszpańskiej członkini formacji ofensywnej “Czerwonych Diablic” wygasa wraz z końcem czerwca 2024.

Piłkarka urodzona w 1998 roku zadebiutowała w Manchesterze United we wrześniu 2022 roku w meczu z Reading. Wcześniej przez wiele lat reprezentowała barwy żeńskiej sekcji Athletic Bilbao. Jest ona regularną reprezentantką Hiszpanii, dla której rozegrał 67 spotkań i zdobyła 38 goli.

Łącznie w barwach “Czerwonych Diablic” przez dwa sezony zaliczyła 62 spotkania. W nich 16 razy trafiała do bramki rywalek. Dwie bramki zdobyła ona przy okazji wygranego Pucharu Anglii z Tottenhamem. Dodatkowo pięć razy asystowała ona przy trafieniach koleżanek z drużyny.

Po kilku dobrych wspólnych chwilach nadszedł czas końca tej przygody. Manchester United poinformował, że Lucia Garcia opuści szeregi zespołu wraz z wygaśnięciem jej umowy (koniec czerwca 2024). Zawodniczka w wywiadzie pożegnała się już z fanami.

Lucia Garcia: – Dla mnie były to dwa niesamowite sezony. Cieszę się, że mogłam być częścią tego zespołu i pomóc mu w osiąganiu celów. Jesteśmy jak jedna rodzina. Będę tęsknić za każdym możliwym aspektem Manchesteru United – za moimi przyjaciółmi, za pracownikami sztabu oraz wszystkimi pracownikami tego klubu.

– Uważam, że najgorszym etapem jest zostawienie fanów. Nadal czuję wsparcie, które od nich otrzymałam. Wiem, że oni kochają mnie, a ja kocham ich. Kiedy śpiewali o mnie, to moje serce biło mocno. Dodawali mi sił do dalszej gry, do dalszej walki.

– Ostatecznie trzeba się pożegnać. Nie jest to łatwe, lecz mogę was zapewnić, że kocham was.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze