manutd.com

Dlaczego Alejandro Garnacho nie wystąpił jeszcze w Copa America?

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni wyjaśnił ostatnio, dlaczego lewy napastnik Manchesteru United  nie wystąpił jeszcze w tegorocznym turnieju Copa America.

Wychowanek akademii był niewykorzystanym zmiennikiem w wygranych przez Argentynę spotkaniach przeciwko Kanadzie oraz Chile, co zapewniło im pewne wyjście z grupy. Lisandro Martinez rozpoczął oba zwycięskie starcia w wyjściowym składzie i pomógł swojej drużynie zachować czyste konta.

Włączenie 19-latka do składu byłoby docenieniem jego niezwykłego talentu i ciężkiej pracy, jaką podejmuje, aby zrobić następny krok.

Podczas rozmowy z mediami w ostatnim czasie, argentyński trener dyskutował na temat roli młodego zawodnika „Czerwonych Diabłów” w reprezentacji.

– Jeśli włączę go do składu, ktoś będzie musiał z niego wyjść. Wydaje się to być proste, jednak dla mnie podjęcie takiej decyzji nie jest łatwym zadaniem – powiedział selekcjoner „Albicelestes”.

– Bardzo chcielibyśmy, aby grał, ponieważ jest chłopakiem, który dodaje dużo świeżości do zespołu. Alejandro zawsze ma nadzieję, że może wejść na plac gry i odmienić losy meczu. Wciąż nie otrzymał swojej okazji, jednak mamy nadzieję, że jeśli ją dostanie, odpowiednio z niej skorzysta. Prawdopodobnie Garnacho oraz [Valentin] Carboni zagrają w następnym meczu [przeciwko Peru].

– Spójrzmy, dlaczego na ławce rezerwowych znajduje się więcej niż dziesięciu zawodników. Nie zważając na wpływ na drużynę, to z logicznego punktu widzenia oni dostają szansę, ponieważ mogą coś wnieść do gry zespołu. Chłopcy, którzy do tej pory nie rozgrywali takich spotkań, wejdą na boisko, ponieważ na to zasługują i potrzebuję zobaczyć ich w akcji – podsumował Scaloni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze