talkSPORT

Roy Keane: młodzi piłkarze nie czują strachu

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

52-letni Irlandczyk zgodził się z tym, co powiedział Gary Neville na temat wychowanka Manchesteru United i reprezentacji Anglii.

„Synowie Albionu” zakończyli zmagania w fazie grupowej EURO 2024 na pierwszym miejscu w grupie C, gromadząc na swoim koncie pięć punktów, mimo że ich występy na boisku pozostawiały wiele do życzenia.

Kobbie Mainoo rozegrał zaledwie 52 minuty w trakcie trzech meczów przeciwko Serbii, Danii i Słowenii. W tym samym czasie Luke Shaw nie mógł występować w narodowych barwach ze względu na uraz mięśnia.

Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu przeciwko Serbii 1:0, Anglicy zaliczyli bezbarwny remis 1:1 przeciwko Danii. Następnie zakończyli grupowe zmagania nudnym, bezbramkowym starciem przeciwko reprezentacji Słowenii, w którym wschodząca gwiazda „Czerwonych Diabłów” weszła na boisko na początku drugiej połowy.

– Jestem przekonany, że Mainoo wystąpi w kolejnym spotkaniu. Myślę, że to dość oczywiste, ponieważ potrzebowaliśmy kogoś, kto poderwie nas do gry, i 19-latek robi to znakomicie. Jasne, że przez pierwsze dwa mecze nie mogliśmy kontrolować piłki w środku pola w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Kobbie pokazał o wiele lepszy sposób w drugiej połowie, niż inne opcje, które były stosowane do tej pory – stwierdził były piłkarz 20-krotnych mistrzów Anglii Gary Neville w pomeczowej rozmowie.

Z kolei inny były zawodnik Manchesteru United Roy Keane zgodził się ze słowami byłego kolegi z drużyny, dodając, że Mainoo będzie starał się wejść do pierwszej jedenastki.

– Myślę, że Mainoo czuje się bardzo pewnie na boisku. Wszyscy będziemy zdziwieni, jeśli Anglik nie będzie w wyjściowym składzie w następnym spotkaniu. Jeśli  wpuści się takiego zawodnika z ławki, inni piłkarze w drużynie ostatecznie biorą się w garść. Zawsze powtarzałem, że młodzi piłkarze nie czują strachu. Dlatego czasami trzeba pójść za nimi – dodał  Irlandczyk.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze