twitter.com/ManUtd

Copa America: Urugwaj miażdży Boliwię. Facundo strzela oraz asystuje [WIDEO]

Jakub Brzyski

W ostatnim spotkaniu Urugwaju na Copa America odbyła się prawdziwa rzeź niewiniątek. Podopieczni Marcelo Bielsy nie brali jeńców i zmiażdżyli Boliwię w ramach starcia w fazie grupowej. Jedną z bramek zdobył skrzydłowy Manchesteru United Facundo Pellistri.

Urugwaj, który ponownie był faworytem, z łatwością wypracował sobie kolejny komplet punktów. Tym razem przeciwnikiem byli reprezentanci Boliwii, którzy nie byli na tym samym poziomie umiejętności, co udowadnia wynik. Reprezentacja prowadzona przez Marcelo Bielsę wygrała tego dnia aż 5:0, a jedną z bramek zdobył gracz Manchesteru United.

Ponownie od początku mogliśmy podziwiać grę Facundo Pellistriego. Skrzydłowy, który w poprzedniej kolejce zaprezentował się przeciętnie, pokazał swoją skuteczność. Otworzył on wynik spotkania w 7. minucie po dograniu Ronald Araujo. Jednakże zawodnik Manchesteru United miał bardzo dogodną sytuację, której nie dało się zmarnować. Musiał on tylko skierować głową piłkę do pustej bramki z okolicy 2. metra.

Natomiast w drugiej części meczu zawodnik ten asystował przy golu kapitana zespołu Federico Valverde. Gracz “Czerwonych Diabłów” otrzymał od Valverde piłkę w polu karnym. Widząc problemy orientacyjne rywali, od razu ją odegrał do tego samego zawodnika. Kapitan zespołu pewnie wykończył okazję strzałem po ziemi.

Pomijając jego wysoką skuteczność pod bramką rywali, to ponownie zaliczył przeciętny występ. Zaledwie 34 kontakty z piłką, 18 celnych podań, dwa kluczowe podania, jedna zmarnowana okazja, cztery wygrane z 12 pojedynków o piłkę oraz trzy faule. Oprócz tego dwukrotnie został on złapany na pozycji spalonej. W 86. minucie na boisku zastąpił go Cristian Olivera.

Wszystkie trafienia Urugwaju prezentują się następująco: Facundo Pellistri 7. minuta, Darwin Nunez 21. minuta, Maximiliano Araujo 77. minuta, Federico Valverde 81. minuta oraz Rodrigo Bentancur 89. minuta. Reprezentacja ta zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie C z kompletem punktów. 2 lipca zmierzą się oni ze Stanami Zjednoczonymi.