Matthijs de Ligt
foto: fcbayern.com

David Ornstein: Manchester United poważnie zainteresowany Matthijsem De Ligtem

, Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Kolejny stoper dołącza do listy życzeń Manchesteru United. Jak informuje David Ornstein z portalu The Athletic, “Czerwone Diabły” poważnie rozważają podpisanie Matthijsa de Ligta z Bayernu Monachium. Holender jest w klubie uważany za bardzo dobrego kandydata do wzmocnienia linii obrony.

Rozmowy między klubami nie miały jeszcze miejsca i nie ma pewności, czy transfer dojdzie do skutku, ale jest on konkretnym celem transferowym. De Ligt znajdował się na radarze Manchesteru United już od czasów gry w Ajaxie, a zainteresowanie nim było kontynuowane gdy ten dołączył do Juventusu w 2019 roku i Bayernu Monachium trzy lata później.

24-latek ma obowiązujący kontrakt z Bayernem do 2027 roku, ale koszt ewentualnego transferu byłby bardziej realistyczny niż w przypadku innych opcji, takich jak Jarrad Branthwaite. Na stole wciąż leży oferta za Anglika wynosząca 35 i dodatkowe osiem milionów funtów, ale Everton nie chce zejść poniżej ich wyceny, wynoszącej 70 milionów funtów.

Na Old Trafford rozważane jest wiele opcji, jeśli chodzi o pozycję środkowego obrońcy. Jean-Clair Todibo nie może być zawodnikiem Manchesteru United, a faworytem w wyścigu o Leny’ego Yoro z Lille jest Real Madryt. Zainteresowanie De Ligtem nie ma żadnego powiązania z sytuacją Jarrada Branthwaite’a.

To, czy “Czerwone Diabły” będą w stanie podpisać jednego, czy może dwóch stoperów będzie zależało od tego, ilu zawodników uda się z klubu sprzedać. Transfery wychodzące będą miały kluczowy wpływ – są one potrzebne do wygenerowania funduszy na transfery i zwolnienia miejsca w składzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze