twitter.com/ManUtd

Fabrizio Romano: Erik ten Hag podpisze nowy kontrakt w ciągu kilku dni

, Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

Według informacji Fabrizio Romano, Erik ten Hag na dniach podpisze nowy kontrakt z Manchesterem United. Wszystkie szczegóły zostały uzgodnione i umowa jest w 100 procentach gotowa do parafowania. 

W nowym sztabie do dyspozycji Erika ten Haga będzie Ruud van Nistelrooya oraz Rene Hake. Aktualnie nie jest jasna sytuacja dotychczasowych asystentów: Steve’a McClarena i Mitchella van der Gaaga, natomiast trener napastników, Benni McCarthy najpewniej odejdzie z klubu po wygaśnięciu kontraktu wraz z końcem czerwca.

Rene Hake, w zakończonym sezonie piastował stanowisko głównego trenera holenderskiego zespołu Go Ahead Eagles, a wcześniej razem z Ten Hagiem pracował w akademii FC Twente, i łączy ich także funkcja głównego trenera właśnie Go Ahead Eagles i FC Utrecht. 

Erik ten Hag w zeszłym roku w wywiadzie dla Voetbal International mówił o Hake:

– Po naszym wspólnym okresie w Twente, zawsze utrzymywaliśmy kontakt. Spotykamy się i dzwonimy do siebie. Rozmawiamy o sprawach prywatnych, o tym, jak nam idzie w domu i z dziećmi.

– Jednak zazwyczaj to są rozmowy o piłce nożnej. W Twente był niesamowicie zdeterminowany, ambitny, ale także niezwykle pewny siebie. To trener, który pracował bardzo metodycznie.

Rene Hake jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących trenerów w Holandii, a w zeszłym sezonie jego zespół Go Ahead Eagles zajął dziewiąte miejsce w Eredivisie.

Natomiast możliwy powrót do klubu byłego napastnika Manchesteru United został poruszony po raz pierwszy w poniedziałek.

Ruud van Nistelrooy, który w barwach “Czerwonych Diabłów” wystąpił w 219 spotkaniach, zdobywając przy tym 150 goli, w latach 2001-2006, prowadził rozmowy z Burnley na temat stanowiska menedżera w klubie z Turf Moor, ale propozycja powrotu na Old Trafford wydaje się dla niego szczególnie atrakcyjna.

47-latek czekał na odpowiednią okazję odkąd złożył rezygnację z funkcji trenera PSV Eindhoven, przed ostatnim meczem sezonu 2022/23, tłumacząc swoją decyzję brakiem wsparcia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze