Jadon Sancho
twitter/BVB

Manchester World: Jadon Sancho powróci na przedsezonowe treningi, jeśli nie zostanie sprzedany

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Jadon Sancho w zimowym oknie transferowym został wypożyczony do Borussii Dortumnd, gdzie udało się mu zajść do finału Ligi Mistrzów. Według informacji Richa Fay’a z Manchester World, Anglik ma powrócić do Carrington na przed sezonowe treningi z drużyną.

Manchester United ma nadzieję, że Jadon Sancho znajdzie nowy klub w najbliższym oknie transferowym, mimo że na ten moment nie ma dużego zainteresowania.

Według źródła autora tekstu, skrzydłowy powróci na pierwszy trening przedsezonowy 8 lipca, pomimo kłótni z Erikiem ten Hagiem. Jednak nie wiadomo, czy Sancho będzie trenować z całą drużyną, czy indywidualnie.

Skrzydłowy pokłócił się z menedżerem “Czerwonych Diabłów” we wrześniu, a piłkarz odmówił przeprosin. W efekcie czego do styczniowego okna transferowego, Sancho trenował indywidualnie na obiektach klubowej akademii.

Ostatecznie na okres sześciu miesięcy, Jadon Sancho dołączył na wypożyczenie do Borussii Dortmund. 24-latek odegrał kluczową rolę w drodze klubu z Dortmundu do finału Ligi Mistrzów. Anglik w 21 meczach zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty.

Co prawda BVB chce sprowadzić do siebie Sancho, ale tylko na wypożyczenie, a Manchester United wycenił piłkarza na 40 milionów funtów. Niedawno w mediach krążyły plotki łączące Anglika z Juventusem, ale również w grę wchodzi wypożyczenie.

Manchester United preferuje sprzedaż Anglika ze względu na zasady Finansowego Fair Play oraz zasad Premier League dot. bilansu zysku i zrównoważonego rozwoju. Sama sprzedaż Jadona Sancho niebędzie łatwą sprawą, ze względu na wysoką wartość rynkową piłkarza oraz wysokie zarobki.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze