twitter/FIFAWWC

Oficjalnie: Mary Earps odchodzi z Manchesteru United

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden z najważniejszych elementów zespołu żeńskiej sekcji Manchesteru United, czyli bramkarka Mary Earps ogłosiła odejście z klubu. Pożegnała się ona z fanami “Czerwonych Diablic”, lecz zostało to pominięte w głównym komunikacie klubu.

Earps dołączyła do “Czerwonych Diablic” w 2019 roku i przez te wszystkie sezony wystąpiła aż 125 razy dla tego angielskiego klubu. W zakończonym już sezonie triumfowała wraz z podopiecznymi Marca Skinnera w finale FA Cup, gdzie z łatwością ograno 0:4 Tottenham.

W swojej dotychczasowej karierze osiągnęła ona wiele zespołowo, reprezentując barwy Anglii, lecz również indywidualnie. W 2022 i 2023 była najlepszą bramkarką zdaniem FIFA The Best, w 2023 zdobyła Złotą Rękawicę za Mistrzostwa Świata oraz zgarnęła nagrody BBC w 2023 za bycie osobowością roku i najlepszą zawodniczką roku. Zdobyła ona również tytuł MBE.

Zawodniczka wydała własne oświadczenie w sprawie swojego odejścia, które zostało pominięte przez klub podczas ogłoszenia jej decyzji.

– Droga rodzino United,

– Po pięciu latach służby w tym świetnym klubie, podjęłam decyzję o poszukaniu nowego wyzwania. Jest to decyzja, do której często cofam się, gdyż nie była ona łatwa. Klub przechodzi okres przemian i niefartownie czuję, że nie jest to miejsca dla mnie na tym etapie kariery. Myślę, że nadszedł odpowiedni moment na nowe wyzwanie. Nie ma odpowiednich słów, by opisać moją wdzięczność wam wszystkim. Mam nadzieję, że kolejne słowa przynajmniej zbliżą się do tych emocji.

– Z dumą rozgrywałam każdą minutę z herbem tego klubu na piersi przez ostatnie pięć sezonów. Tym bardziej poruszające jest to, gdyż pobiliśmy rekord czystych kont w sezonie 2023. Wisienką na torcie było zdobycie FA Cup na Wembley. Było to trofeum, o którym zawsze marzyłam, a w tle były wasze śpiewające głosy. Mogłabym wymienić więcej ulubionych wspólnych chwil, lecz te zamierzam szczególnie pielęgnować.

– Uwielbiałam grać przed wami na trybunach. Bliżej oraz dalej, lecz szczególnie na Leigh Sports Village oraz Old Trafford. Wciąż do mnie nie dochodzi, że nie zagram już dla was w następnym sezonie. Przykro mi jest, gdyż trzeba się pożegnać. Z głębi serca chcę wam podziękować. Dziękuję wam za wsparcie przez te wszystkie lata, za wzloty i wspólne upadki. Dziękuję wam za to.

– Do moich koleżanek, a jest tam kilka wyjątkowych dla mnie osób. Zaszczytem było dzielenie z wami szatni przez te pięć lat. Miałam wystarczająco wiele szczęścia, że mogłam zagrać z wami. Teraz będę wam kibicować.

– Chociaż rozdział w postaci United niestety dobiegł końca, to wszystkie te wspaniałe wspomnienia zostaną w moim sercu. Dziękuję wam, że pozwoliliście mi stać się jedną z was, że pozwoliliście mi dołączyć do tego zespołu. Życzę wam wszystkiego, co najlepsze w przyszłości. Mam nadzieję, że mój kolejny rozdział spowoduje, że nadal będziecie ze mnie dumni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze