Getty Images

Roy Keane: byłem dla niego zbyt surowy

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

52-latek  oświadczył ostatnio, że przeprosił jednego zawodnika Manchesteru United za swoją nadmierną krytykę w jego stronę.

Rozgrywanie spotkań w koszulce drużyny z Old Trafford zazwyczaj oznacza, że jest się w centrum uwagi mediów zarówno w przypadku, gdy wszystko idzie dobrze, jak również wtedy, kiedy jest źle. Najbardziej przekonał się o tym Harry Maguire. Środkowy obrońca stał się kozłem ofiarnym krytyków w ciągu ostatnich kilku sezonów.

Jednak angielski defensor udowodnił swoją wartość podczas kampanii 2023/24 pod skrzydłami Erika ten Haga. Pomimo tego był on w tamtym czasie wciąż brutalnie krytykowany i obrażany.

Roy Keane od zawsze otwarcie krytykował piłkarzy za ich występy na boisku. Jednak ma świadomość tego, że jego uwagi w kierunku Maguire’a były zdecydowanie przesadzone. Były zawodnik tegorocznych triumfatorów FA Cup również przyznał, że przeprosił defensora wcześniej w tym roku.

– Byłem zbyt surowy dla Harry’ego. Obejrzałem mnóstwo spotkań Manchesteru United, w których faktycznie się starał.  Również, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne piłkarzy, zdecydowanie przesadziłem w jego przypadku. Widziałem raz go w akcji i zacząłem wyśmiewać  – przyznał Irlandczyk w najnowszym odcinku podcastu „Stick to Football”.

– Jeśli za bardzo naskoczysz na zawodnika, to wiesz, że to nie jest w porządku. Sam rozgrywałem mecze na boisku i wiem, jakie to może być trudne. Dlatego postanowiłem zaczepić Anglika kilka miesięcy temu i szczerze przeprosić.

– Czasami sobie z tym radzimy, jesteśmy ekspertami i sami chcieliśmy być najlepsi, kiedy jeszcze występowaliśmy na boisku. Dlatego gdy mamy cel, do którego dążymy, i jeśli nam na nim za bardzo zależy, wtedy zaczynamy przesadzać – podsumował emerytowany pomocnik 20-krotnych mistrzów Anglii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze