Steven Paston/PA Images via Getty Images

Andreas Weimann: ludzie teraz bardziej doceniają Rangnicka, po jego pobycie w Manchesterze United

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Po dobrych występach reprezentacji Austrii na Euro, eksperci piłkarscy coraz częściej porównują pracę Ralfa Rangnicka dla kadry do jego pobytu w Manchesterze United. Głos w tej sprawie zabrał również jeden z zawodników austriackich – Andreas Weimann.

Praca Ralfa Rangnicka w Manchesterze United, która rozpoczęła się w grudniu 2021 roku i zakończyła pod koniec sezonu 2021/22, charakteryzowała się mieszanymi wynikami i brakiem widocznej poprawy w trakcie kampanii. Sprowadzony jako tymczasowy menedżer po zwolnieniu Ole Gunnara Solskjæra, Rangnick miał za zadanie ustabilizować drużynę i zaszczepić pressingowy styl gry, którego brakowało na Old Trafford.

Pomimo jego reputacji w zakresie wdrażania wysokoenergetycznego, zorganizowanego futbolu, “Czerwone Diabły” miały trudności z dostosowaniem się do jego metod. Drużyna zakończyła sezon Premier League na szóstym miejscu, zapewniając sobie miejsce w Lidze Europy, ale nie spełniając oczekiwań wielu osób.

Oczekiwano, że wpływ Ralfa Rangnicka poza boiskiem będzie większy po zakończeniu ówczesnego sezonu. Media donosiły, że Niemiec będzie pełnił rolę doradczą u boku nowego menedżera, Erika ten Haga, jednak krótko po zatrudnieniu Holendra, obie strony postanowiły się rozstać.

Rangnick wykorzystał swój krótki staż jako menedżer Manchesteru United, aby poznać wyzwania jakie wiążą z zarządzaniem klubem z głęboko zakorzenionymi problemami i wysokimi oczekiwaniami. Następnie został mianowany selekcjonerem reprezentacji Austrii i wielu zastanawiało się, co federacja widziała w nim w Manchesterze United.

Austriacki napastnik, Andreas Weimann wypowiedział się na temat okresu Rangnicka na Old Trafford, broniąc niemieckiego menedżera.

– W Manchesterze United nie wyglądało to zbyt dobrze dla naszego trenera – powiedział 32-latek na piątkowej konferencji prasowej.

– Myślę jednak, że obecnie wygląda to gorzej dla Manchesteru United niż dla trenera. Dlatego nawet w Anglii ludzie coraz bardziej go doceniają.

Jak dotąd na Mistrzostwach Europy 2024 Rangnick poprowadził swój zespół do pierwszego miejsca w grupie, mierząc się z Francją, Holandią i Polską. W następnej rundzie przyjdzie im walczyć z Turcją.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze