brightonandhovealbion.com

David Ornstein: Manchester United doszedł do porozumienia z Newcastle United ws. Dana Ashwortha

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

The Athletic donosi, że Manchester United po wielu miesiącach doszedł do porozumienia w sprawie pozyskania Dana Ashwortha z Newcastle United. Działacz przeniesie się teraz na Old Trafford, gdzie zostanie nowym dyrektorem sportowym.

Sytuacja angielskiego działacza była skomplikowana od kilku miesięcy. Manchester United zgłosił się po dyrektora sportowego Newcastle United, który szybko zaakceptował ofertę bardziej rozpoznawalnego klubu. Jednakże od początku problemy robili pracodawcy Anglika, którzy nie byli skłonni oddać go ligowemu rywalowi.

“Sroki” miały wyceniać skrócenie okresu wypowiedzenia na 15 mln funtów oraz bonusy. Ostatecznie Ashworth złożył wypowiedzenie, lecz okres przed zakończeniem jej wynosił aż 18 miesięcy. Nie było to na rękę Manchesterowi United, który za wszelką cenę szukał rozwiązań, by przyśpieszyć zmiany miejsca pracy przez Anglika. Nawet posłużono się arbitrażem w okolicach maja, lecz decyzji nigdy nie poznaliśmy.

W nocy 1 lipca o postępach w rozmowach między klubami donosiło amerykańskie ESPN. Natomiast z samego rana tego samego dnia o przełomie informował już David Ornstein z The Athletic. Manchester United doszedł do porozumienia z Newcastle United w sprawie pozyskania Dana Ashwortha. Anglik wkrótce zostanie nowym dyrektorem sportowym na Old Trafford.

Na moment publikacji tekstu nie poznaliśmy szczegółów umowy pomiędzy klubami. Ornstein dodał, że udało się osiągnąć kompromis, który zadowolił obie strony umowy. Dołączy on do Manchesteru United jako specjalista nie tylko transferowy, lecz przede wszystkim ekspert od budowania struktur klubowych, co obecnie jest jednym z głównych celów klubu.

Były działacz Brighton i Newcastle United zostanie dyrektorem sportowym na Old Trafford i pracę rozpocząć ma od razu. Jest to ważne posunięcie, gdyż zakładano dalsze problemy z umową i opóźnienie jego przybycia do nowego klubu. W minionym sezonie klub zakontraktował już Omara Berradę jako nowego dyrektora generalnego oraz Jasona Wilcoxa, który jest dyrektorem technicznym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze