Alejandro Garnacho
twitter.com/ManUtd

Manchester United zaprezentował stroje domowe na sezon 2024/25

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zgodnie z zapowiedziami 1 lipca Manchester United zaprezentował nowe stroje domowe na kolejny sezon. Równocześnie jest to ogłoszenie nowego sponsora głównego na koszulkach, czyli przedsiębiorstwa Snapdragon.

Adidas oraz Manchester United powrócili do kolorystyki strojów ze sezonu 2022/23 i ponownie na trykotach dominuje czerwony oraz biały. Przedstawiony w niniejszym tekście komplet strojów będzie obowiązywać w “Czerwonych Diabłach” w kampanii 2024/25.

W oficjalnej klubowej prezentacji zaznaczono, że zestaw ten nawiązuje do 1952 roku, a konkretnie do zestawów noszonych przez dzieciaki Busby’ego. Zestaw również został tak zaprojektowany, by zawodnicy byli bardziej widoczni podczas sztucznego oświetlenia boiska.

twitter.com/ManUtd

Jest to również okazja do zaprezentowania nowego sponsora głównego na koszulkach. Miejsce TeamViewera przejmie inne przedsiębiorstwo z branży technologicznej. Już kilka miesięcy temu informowano o nawiązaniu porozumienia z firmą Snapdragon, która wykorzystała okazję do przejęcia miejsca na koszulkach po ograniczającym swoje wydatki TeamViewerze.

Sam Handy, Adidas: – Czerwony kolory jest nieodłącznym fundamentem DNA tego klubu. Przez te wiele lat było wiele jego wersji, a na sezon 2024/25 chcieliśmy zrobić coś innego. Wzięliśmy inspirację z koszulek z tournée w 1952 roku. Był to przykład wspaniałych wczesnych projektów strojów piłkarskich, które noszone były przez dzisiejsze legendy tego klubu.

– Zmieniający się odcień koloru miał ogromny wpływ na nowoczesne podejście do domowego stroju na nadchodzący sezon. Został on zaprojektowany tak, by wyróżniał się na boisku pod każdym możliwym kątem.

Oczywiście podobnie, jak w poprzednich latach koszulka będzie w dwóch wersjach. Oficjalny strój piłkarski bazujący na technologii HEAT.RDY i wykorzystujący zaawansowane technologicznie materiały, by zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Będzie również replika używająca AEROREADY, gdzie zastosowano materiały odprowadzające pot oraz pochłaniające wilgoć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze