Joshua Zirkzee, Bolonia
Sky Sports

Dyrektor Bolonii: To niemal pewne, że Joshua Zirkzee odejdzie z klubu

, , , Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

Dyrektor techniczny Bolonii, Giovanni Sartori, jasno dał do zrozumienia, że Joshua Zirkzee niemal na 100 procent opuści klub tego lata.

Holender wydaje się być na szczycie listy życzeń na nowego napastnika Manchesteru United, a zawarta w jego kontrakcie klauzula odstępnego w wysokości 34 milionów funtów jest niezwykle przystępna dla klubu z Old Trafford.

Joshua Zirkzee ma klauzulę w swojej umowie, i uważam, że na 99,9 procenta odejdzie z klubu – powiedział Sartori.

Wspomniana klauzula jest dostępna od 1 lipca do połowy sierpnia, co oznacza, że Manchester United ma sześć tygodni na jej aktywację.

Dużą przeszkodą na drodze do tego transferu może okazać się prowizja dla agenta. Kia Joorabchian wymaga kwoty rzędu nawet 12 milionów funtów, jednak sprzeczne doniesienia sugerują, że jest skłonny zmniejszyć tą kwotę dla Manchesteru United, aby umożliwić sfinalizowanie transakcji. 

Informacje o dużym zainteresowaniu Manchesteru United potwierdza również niemiecki dziennikarz Sky Sports, Florian Plettenberg, który podał do wiadomości, że w ostatnich dniach doszło nawet do osobistego spotkania pomiędzy Erikiem ten Hagiem a 23-letnim napastnikiem.

Manchester United ma jednak konkurencję i o podpis napastnika zabiega wraz z AC Milanem, który nie godzi się na zapłatę tak wysokiej prowizji. 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze