The Telegraph

Media: Manchester United zwolni 250 pracowników w ramach cięcia kosztów

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

The Athletic donosi, że Manchester United wkrótce może zwolnić 250 pracowników. Wiąże się to z drastycznym cięciem kosztów, a jest to jeden z głównych celów współwłaścicieli “Czerwonych Diabłów” w postaci sir Jima Ratcliffe’a oraz INEOS.

W minionych miesiącach media informowały, że klub z Old Trafford zatrudnił zewnętrzną firmę do ocenienia pozycji finansowej Manchesteru United przed planowaną restrukturyzacją. Natomiast w maju The Athletic informowało, że w mailach pracownikom klubu zaproponowano dobrowolne odejście.

Oferta ze stron władz klubu ważna była do 5 czerwca i zakładała wypłacenie rocznej premii wraz z decyzją o dobrowolnym odejściu. Jednakże wyniki sugerują, że bardzo mała część personelu przystała na tę propozycję. Wiadomości otrzymali pracownicy następujących działów: Old Trafford, Carrington oraz biur klubowych w Londynie.

Teraz Adam Crafton z portalu The Athletic informuje, że Manchester United planuje drastycznie ograniczyć koszty prowadzenia działalności poprzez redukcje stanowisk. Finalizacja działań nadejść ma wkrótce, gdyż klub planuje to zrobić jeszcze przed startem sezonu 2024/25.

Źródła związane z klubem donoszą, że wszystkie działy oraz poziomy działalności klubu zostaną dotknięte redukcją stanowisk, lecz jest jeden wyjątek. Redukcja personelu nie jest przewidywana w kwestii jednego z ważniejszych podmiotów klubowych, czyli Fundacji Manchesteru United.

Dane rozliczeniowe sugerują, że w 2023 roku “Czerwone Diabły” osiągnęły rekord w sprawie osób zatrudnionych. Dla klubu z czerwonej strony Manchesteru pracowało około 1112 osoby, a dla porównania najwięksi ligowi rywale mają o wiele mniej pracowników, co spokojnie można podawać w setkach.

Swoimi informacjami w tej sprawie podzielił się również Simon Stone z BBC. Na ostatnim spotkaniu klubowego personelu, w którym udział wzięło 800 pracowników, tymczasowy dyrektor generalny Jean-Calude Blanc poinformował o planowanych zwolnieniach. Potwierdzono, że zwolnienia będą się tyczyć również kadry kierowniczej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze