Erik ten Hag
Twitter.com/ManUtd

Media: kulisy przedłużenia kontraktu Erika ten Haga. Brak nowej umowy

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Media zgodnie podają, że ostatnie ogłoszenie przedłużenia kontraktu Erika ten Haga, jest tak naprawdę aktywowaniem przez klub opcji przedłużenia umowy szkoleniowca o rok. Oznacza to, że wszystkie warunki porozumienia pozostają bez zmian.

W ostatnim komunikacie Manchester United ogłosił przedłużenie kontraktu obecnego menedżera pierwszego zespołu Erika ten Haga. Jedynym szczegółem, który poznaliśmy, była nowa data wygaśnięcia porozumienia. Umowa szkoleniowca będzie obowiązywać do czerwca 2026 roku.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się, że strony rozmawiają o nowej umowie oraz warunkach jej zawarcia. Miał to być skutek oceny minionego sezonu, gdzie zdecydowano o pozostawieniu na stanowisku holenderskiego menedżera. Media sugerowały dotychczas zmianę poszczególnych uprawnień trenera ze względu na nową władzę. Oprócz tego sam Ten Hag również miał mieć żądania.

4 lipca nastąpiło ogłoszenie przedłużenia kontraktu Erika ten Haga, lecz najprawdopodobniej jest to wyłącznie aktywowanie opcji wydłużenia umowy o kolejny sezon. Przypomnijmy, że pierwotnie trener miał pracować na Old Trafford do czerwca 2025 roku, lecz klub zastrzegł sobie możliwość wydłużenia jej o jeszcze jedną kampanię.

Właśnie z tego rozwiązania miał ostatecznie skorzystać Manchester United, a zgodnie o tym informuje David Ornstein i Mark Critchley z The Athletic oraz Rob Dawson z ESPN. Brak nowej umowy oznacza, że Erik ten Hag zachowa swoje uprawnienia, w tym te transferowe (m.in. prawo weta), które wypracował podczas rozmowy z poprzednimi władzami klubu.

Dziennikarze sugerują także, że następnym krokiem będą dalsze zmiany w składzie osobowym sztabu szkoleniowego. Wkrótce ogłoszeni mają zostać Ruud van Nistelrooy oraz Rene Hake. Natomiast z klubem pożegnać mogą się Benni McCarthy oraz Mitchell van der Gaag, którzy zostali zatrudnieni w “Czerwonych Diabłach” wraz z Erikiem ten Hagiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze