Jelle ten Rouwelaar
B-Side Rats

The Athletic: Manchester United zamierza pozyskać nowego trenera bramkarzy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Laurie Whitwell z The Athletic donosi, że Manchester United chce pozyskać nowego członka sztabu szkoleniowego. Nim jest Jelle ten Rouwelaar, który przez kilka sezonów prowadził bramkarzy w innym angielskim klubie – Burnley.

43-latek swoją karierę rozwijał w sztabie Vicenta Kompany’ego w Anderlechcie. Następnie wraz z nim przeniósł się do Burnley, gdzie szkolił tamtejszych bramkarzy. W momencie ogłoszenia odejścia Belga do Bayernu Monachium zdecydował on przejść do holenderskiego Ajaxu w ramach wolnego transferu.

W praktyce Ten Rouwelaar pracuje w jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Holandii od kilku dni, lecz już jest o krok od zmienienia barw klubowych. Według The Athletic po szkoleniowca zgłosić się miał Manchester United, który jest bardzo zainteresowany jego usługami i pracuje z obecnie na pakietem rekompensaty za podkupienie trenera. The Athletic twierdzi, że porozumienie jest kwestią czasu.

Wiążę się to z tym, że “Czerwone Diabły” wraz z wygaśnięciem umowy opuścić po pięciu latach może trener bramkarzy pierwszego zespołu Richard Harris. Dołączył on do sztabu seniorskiej drużyny w 2019 roku za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Natomiast na początku XXI wieku pracował on w klubowej akademii, gdzie przez dziewięć lat prowadził bramkarzy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze