Donny van de Beek
manutd.com

Media: Manchester United doszedł do porozumienia z Gironą ws. sprzedaży Van de Beeka

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Najprawdopodobniej Donny van de Beek po raz kolejny uda się poza Manchester United, lecz już tym razem w ramach transferu definitywnego. Klub z Old Trafford miał dojść do porozumienia transferowego z hiszpańską Gironą.

27-latek trafił do Anglii z Ajaxu w lipcu 2020 roku po udanym pobycie w Ajaxie. Niestety jego przygoda w “Czerwonych Diabłach” nie potoczyła się po jego myśli, co kilkukrotnie oznaczało wypożyczenia. W ramach nich przeniósł się tymczasowo do Evertonu i Eintrachtu Frankfurt, lecz tam również nie podbił szatni.

Van de Beekowi nie pomogło również zatrudnienie w Manchesterze United jego byłego przełożonego Erika ten Haga. To właśnie ten szkoleniowiec stawiał i wypromował Van de Beeka, więc nic dziwnego, że widziano w nim ostatnią deskę ratunku. Niestety nawet to nie pomogło.

Wpierw Relevo niespodziewanie poinformowało, że Girona, czyli odkrycie sezonu 2023/24 La Ligi osiągnęło porozumienie transferowe z Manchesterem United w sprawie Donny’ego van de Beeka. Hiszpańskie źródło dodaje, że pomocnik ma zmienić barwy za około 500 tys. euro.

Informację te następnie potwierdził Fabrizio Romano. Dodaje on, że umowa między wspomnianymi klubami bazuje przede wszystkim na potencjalnych bonusach. W zależności od liczby występów pomocnika w sezonie 2024/25 kwota transferu może wzrosnąć do nawet 4-5 mln euro.

Nie jest to koniec, gdyż Romano zaznacza, że “Czerwone Diabły” mogą jeszcze więcej zyskać z przenosin gracza, jeśli uda mu się osiągnąć kolejne progi zawarte w umowach. Teraz Girona musi dojść do porozumienia z obozem zawodnika, z którym spotka się już w nadchodzącym tygodniu.

Przez całą swoją kilkuletnią przygodę na Old Trafford Holender zaliczył zaledwie 62 spotkania, w których zdobył dwie bramki oraz dwie asysty. Na pewno w podbiciu tego klubu nie pomogła mu poważna kontuzja kolana, która wyeliminowała go z treningów na kilka miesięcy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze