Joshua Zirkzee, Bolonia
Sky Sports

David Ornstein: Manchester United pracuje nad finalizacją transferu Joshuy Zirkzee

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz portalu The Athletic David Ornstein informuje, że Manchester United obecnie pracuje nad finalizacją transferu Joshuy Zirkzee. Klub rozważa rozbicie kwoty odstępnego zawodnika w ratach, by nie komplikować sytuacji finansowej w letnim oknie transferowym.

Od początku okna transferowego faworytem w sprawie transferu holenderskiego napastnika był inny klub z Serie A AC Milan, lecz w pewnym momencie nadszedł impas negocjacji, co wywołane było brakiem odpowiednich możliwości finansowych. Wtedy do gry postanowił wkroczyć zespół “Czerwonych Diabłów”.

W ostatnich dniach nie tylko media, a nawet osoby związane z włoskim klubem sugerowały, że Joshua Zirkzee najpewniej trafi do Manchesteru United. Jedną ze wspomnianych osób był dyrektor Bolognii, a więcej w tej sprawie znajdziesz tutaj.

Według Davida Ornsteina z portalu The Athletic Manchester United pracuje obecnie nad finalizacją transferu Joshuy Zirkzee. Trwają jeszcze rozmowy z włoską Bolognią, gdyż angielski zespół preferowałby rozbicie kwoty odstępnego, by nie utrudniać sobie sytuacji finansowej. W innym wypadku najpewniej wpłaci wymaganą klauzulę w postaci 40 mln euro.

Oprócz tego klub z Old Trafford ma już mieć zawarte ustne porozumienie z zawodnikiem w postaci jego przyszłego kontraktu oraz z jego przedstawicielami w sprawie ich bonusów. Ornstein dodaje, że obóz gracza może zgarnąć dość pokaźną prowizję. Angielski zespół ma być o krok od zabezpieczenia przyszłości byłego zawodnika Bayernu.

23-latek pomógł w minionym sezonie awansować Bolognii do europejskich pucharów. W kampanii 2023/24 na 37 rozegranych spotkań zdobył on 12 bramek oraz siedem razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny. Ze względu na problemy kadrowe został on w ostatniej chwili dowołany do kadry Holendrów na obecnie rozgrywane Mistrzostwa Europy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze