Mason Greenwood

David Ornstein: Mason Greenwood przeprowadził rozmowy w Carrington nt. swojej przyszłości

, Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje David Ornstein z portalu The Athletic, Mason Greenwood zjawił się dzisiaj w obozie treningowym Manchesteru United w Carrington, by kontynuować rozmowy na temat swojego odejścia z klubu. Spotkał się on z członkami kierownictwa zajmującego się sprawami piłkarskimi, z którymi rozmawiał o wznowieniu swojej kariery poza Old Trafford.

22-latek opuścił Carrington dzisiejszego poranka po przeprowadzonych rozmowach. Nikt nie spodziewał się, że będzie tam trenował. Anglik wciąż pozostaje zawodnikiem Manchesteru United ale na ten moment mało prawdopodobne jest, że dołączy do pierwszej drużyny, bo cały czas trwają rozmowy o jego odejściu.

Głównym kandydatem do podpisania kontraktu z Greenwoodem jest Olympique Marsylia. Francuski klub, podobnie jak Lazio, złożył ofertę za Anglika i jest na zaawansowanym etapie negocjacji z Manchesterem United. Sam zainteresowany wolałby przenieść się do Ligue 1.

Przyciągnął on zainteresowanie kilku klubów po swoim okresie na wypożyczeniu w Getafe, gdzie strzelił 10 goli w 36 meczach. Zainteresowane były Borrussia, Benfica, Juventus i Napoli, ale żaden z tych klubów nie zrobił postępów w rozmowach. Była również propozycja od Valencii, ale została ona uznana za zbyt niską.

Greenwood nie trenował w Carrington odkąd został aresztowany w styczniu 2022 roku za próbę gwałtu, napastowanie i kontrolowanie. Klub zawiesił go i wystawił na listę transferową, gdy potwierdził w sierpniu zeszłego roku, że nie zamierza przywracać go do pierwszej drużyny. Teoretycznie, każda opcja pozostaje dla Manchesteru United otwarta: sprzedaż, wypożyczenie lub powrót do drużyny. Woleliby jednak, by ten na stałe opuścił klub.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze