Amad-Diallo
twitter.com/ManUtd

Fabrizio Romano: Amad Diallo jest w planach Ten Haga. Nowa umowa w drodze?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Utalentowany skrzydłowy Amad Diallo ma być w planach Erika ten Haga na kolejny sezon, donosi Fabrizio Romano. Przyszłość Iworyjczyka na wyspach ma być coraz pewniejsza, gdyż klub bardzo poważnie ma rozważać rozpoczęcie negocjacji kontraktowych z tym zawodnikiem.

21-latek oficjalnie jest piłkarzem “Czerwonych Diabłów” od stycznia 2021 roku, lecz jego transfer został już ustalony kilka miesięcy wcześniej. Dotychczas dwukrotnie był wypożyczany do innych zespołów – Rangers oraz Sunderlandu, gdzie to właśnie w ekipie “Czarnych Kotów” zaliczył najlepszy sezon w karierze.

Kampania 2023/24 nie była dla niego łaskawa. Wpierw doznał kontuzji w okresie przygotowawczym, co przekreśliło grę dla zespołu Erika ten Haga lub udanie się na wypożyczenie. Ostatecznie udało mu się wrócić do zdrowia, lecz powoli był wprowadzany do drużyny. Łącznie w minionym sezonie zaliczył 12 występów, dwie bramki oraz jedną asystę. Jego najważniejszym trafieniem pozostaje zwycięski gol w dogrywce z Liverpoolem w FA Cup.

Dużo się w trakcie sezonu mówiło, że Amad Diallo powinien otrzymywać więcej okazji do gry. Sam szkoleniowiec również podkreślał, że utalentowany skrzydłowy może otrzymać je w przyszłości, lecz wpierw musi wrócić do zdrowia. Miał on też być postrzegany jako stały członek zespołu.

Według Fabrizio Romano narracja w klubie nie uległa zmianie. Amad Diallo nadal ma widnieć w planach Erika ten Haga na kolejny sezon. Manchester United jest zadowolony z jego rozwoju oraz talentu. Klub postrzega go również jako potencjalnie kluczową postać w nadchodzącym sezonie 2024/25.

Nie jest to koniec dobrych wieści dla fanów talentu tego zawodnika. Romano dodaje, że “Czerwone Diabły” są otwarte na zatrzymanie gracza na dłużej. Bardzo prawdopodobne jest, że w nadchodzących miesiącach rozpoczną się negocjacje kontraktowe z jego przedstawicielami.

Oczywiście jest to dobry moment na potencjalne rozmowy. Pierwotna umowa 21-letniego piłkarza wygasa z końcem nadchodzącej kampanii, czyli w czerwcu 2025 roku. Jednak klub po swojej stronie ma jeszcze opcję jej przedłużenia o sezon.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze