Joshua Zirkzee
Eurosport

Media: Manchester United zdecydował i pokryje klauzulę Joshuy Zirkzee

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Włoscy dziennikarze dostarczyli kolejnej porcji wieści związanych z transferem Joshuy Zirkzee. Manchester United zdecydował, że pokryje klauzulę odstępnego napastnika Bolognii. Natomiast jednym z głównych bohaterów transakcji miał być sam Erik ten Hag.

Z rana 7 lipca David Ornstein z The Athletic poinformował, że “Czerwone Diabły” finalizują transfer napastnika Bolognii Joshuy Zirkzee. Klub miał już zawrzeć ustne porozumienie z zawodnikiem oraz jego obozem. Jedyną omawianą kwestią miała być próba rozbicia klauzuli odstępnego w czasie, by nie komplikować sobie sytuacji w letnim oknie transferowym.

Najwyraźniej klub porzucił ten pomysł. Manchester United zdecydował i oficjalnie poinformował Bolognię, że pokryje klauzulę odstępnego od razu, ujawnił w nocy Gianluca Di Marzio. W takim przypadku mówić możemy o kolejnym kroku, który zbliża nas do ogłoszenia przenosin reprezentanta Holandii.

Swoimi informacjami w tej sprawie podzielił się również kolega po fachu Di Marzio, czyli słynny Fabrizio Romano. W poście stwierdził on, że kluczową postacią dla obecnych ruchów transferowych Manchesteru United ma być sam Erik ten Hag, który bardzo zaangażował się w rozmowy.

Przypomnijmy, że m.in. Matthijs de Ligt przez media wskazywany był jako rekomendacja ze strony holenderskiego szkoleniowca. Zdaniem Romano Ten Hag był w bezpośrednim kontakcie zarówno z Zirkzee, jak i De Ligtem, co mogło wpłynąć na negocjacje. Szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów” w obecnym projekcie sportowym widzi miejsce dla obu swoich rodaków.

Dziennikarz dodał, że Zirkzee najpewniej wkrótce dołączy do klubu z Old Trafford, a De Ligt jest coraz bliżej transferu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze