Joshua Zirkzee, Bolonia
Sky Sports

Zlatan Ibrahimović: Joshua Zirkzee? Dla nas to już przeszłość

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Zlatan Ibrahimovic na konferencji prasowej, na której przedstawiony został Paulo Fonseca, nowy trener AC Milan, odniósł się między innymi do okienka transferowego. Szwed został zapytany o Joshuę Zirkzee, który ma być na ostatniej prostej przed dołączeniem do Manchesteru United, a łączony był wcześniej z włoskim klubem.

Jeszcze kilka miesięcy temu holenderski napastnik Bologni był przymierzany do Rossoneri. Klauzula zawarta w kontrakcie Zirkzee pozwala na wykupienie go za około 40 milionów euro. Klub zainteresowany zatrudnieniem piłkarza, musi się jednak liczyć z dodatkową opłatą dla agenta. Media donosiły, że miała ona wynosić około 12 milionów euro. AC Milan nie potrafił dojść do porozumienia z agentem zawodnika, który ostatecznie po rozmowach z Manchesterem United jest skłonny obniżyć swoje oczekiwania.

Zdaniem włoskich mediów AC Milan nadal jest w grze o podpis Zirkzee, ale Holender ma już być po słowie z Manchesterem United i oficjalne ogłoszenie transferu może nastąpić po zakończeniu udziału podopiecznych Ronalda Koemana na Euro.

Na konferencji prasowej, na której przedstawiony został Paulo Fonseca, padło pytanie o Joshuę Zirkzee i działania włoskiego klubu na rynku transferowym. Słynny piłkarz reprezentacji Szwecji i były zawodnik między innymi Manchesteru United, Zlatan Ibrahimović, który w ubiegłym roku zakończył zawodową karierę w AC Milan, powrócił do tego klubu jako partner operacyjny i doradca właściciela firmy inwestycyjnej RedBird Capital Partners. Szwed zakończył spekulacje na temat możliwego transferu Zirkzee na San Siro.

– Analizujemy, rozmawiamy. Nie spieszymy się. Okienko transferowe jest długie. Mogę zagwarantować, że pojawią się nowe nabytki. Rozmawiamy, dyskutujemy. Nic nie jest jeszcze gotowe. Zirkzee to już przeszłość. Myślimy o innym napastniku, ale nie powiem nazwiska. Mamy kogoś na oku. Dziękuję.

Joshua Zirkzee w poprzednim sezonie zagrał w 37 meczach, zdobywając 12 bramek i notując 7 asyst we wszystkich rozgrywkach. Obecnie znajduje się w kadrze reprezentacji Holandii na Euro, jednak do tej pory zagrał jedynie 3 minuty w ostatnim meczu przeciwko Turcji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze