psv.nl

Cody Gakpo wspomina współpracę z Van Nistelrooy’em: ćwiczyliśmy z nim odpowiednie bieganie po boisku

, Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Napastnik Liverpoolu wypowiedział się w samych pozytywach o Ruudzie van Nistelrooy’u, z którym miał okazję współpracować  w przeszłości.

Legendarny snajper, który w swojej piłkarskiej karierze spędził pięć lat w „Teatrze Marzeń”, postanowił powrócić do czerwonej części Manchesteru, tym razem w roli asystenta Erika ten Haga.  48-latek strzelił aż 150 bramek w trykocie z diabełkiem na piersi, dlatego oczekuje się, że ten odpowiednio wesprze aktualną formację ofensywną zespołu, składającą się z takich zawodników jak Alejandro Garnacho, Marcus Rashford i Rasmus Hojlund.

Cody Gakpo, który współpracował z emerytowanym „Czerwonym Diabłem” w czasach gry dla PSV Eindhoven, zapewniał, że Van Nistelrooy pomógł mu rozwinąć się w roli snajpera.

– Z Ruudem ćwiczyliśmy odpowiednie bieganie po boisku. Opowiadał nam o swoim czasie w Manchesterze United, kiedy występował jeszcze razem z Ryanem Giggsem i Paulem Scholesem. Każdy w jego zespole wiedział wtedy dokładnie, jaki wykona ruch. Powiedział nam jeszcze, że musimy stale się komunikować, aby akcja przebiegła o wiele sprawniej – wspomina 25-letni Holender na łamach The Times.

Marcus Rashford jest dobrze znany ze swoich wybiegań za linię defensywną przeciwników. Dlatego legenda 20-krotnych mistrzów Anglii zamierza wspomóc Anglika w tym aspekcie.  Alejandro Garnacho również skorzysta na obecności nowego asystenta, stając się jednym z największych zagrożeń dla rywali w szeregach piłkarzy z Old Trafford.

Rashford powrócił do Carrington w tym tygodniu na przedsezonowe przygotowania z klubem, podczas gdy Garnacho w trykocie reprezentacji Argentyny oczekuje na półfinał Copa America.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze