Copa America: Argentyna w finale! Martinez i Garnacho zagrają o złoto

Karol Tyniec

Reprezentacja Argentyny dzisiejszej nocy pewnie pokonała 2:0 Kanadę i zameldowała się w finale Copa America. Lisandro Martinez rozegrał całe spotkanie, a Alejandro Garnacho przesiedział cały mecz na ławce.

Podczas dzisiejszego meczu już od pierwszych minut mogliśmy dostrzec przewagę Argentyny. Okraszeniem przewagi mistrzów świata był gol zdobyty w 22. minucie przez Juliana Alvareza. Dobrej okazji na bramkę z rzutu rożnego w 36. minucie nie wykorzystał Lisandro Martinez.

W drugiej połowie Argentyńczycy nie odpuszczali i już w 52. minucie gola, który ustalił wynik spotkania, strzelił Leo Messi. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i był raczej jednostronny. Kanadyjczycy, mimo posiadania piłki przez 49 procent czasu gry, stworzyli zaledwie dwie okazje do zdobycia bramki.

Dla Lisandro Martineza było to kolejne dobre spotkanie, w którym ze względu na różnicę klas pomiędzy rywalami nie miał za bardzo okazji się wykazać. Dobitnie pokazują to statystyki, gdzie widzimy, że Martinez zanotował tylko jedno wybicie i miał tylko jeden pojedynek, który wygrał. Argentyńczyk ostatecznie zagrał całe spotkanie i będzie on prawdopodobnie podstawowym wyborem Scaloniego na finał.

Inną sytuację ma Alejandro Garnacho, ponieważ przesiedział kolejny mecz na ławce i na tegorocznym Copa America raczej już nie zagra.