manutd.com

Prezydent Marsylii: to hańba. Poproszę prezesa Olympique, aby nie kupował Greenwooda

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnich dniach David Orsterin informował, że Manchester United osiągnął porozumienie z Olympique Marsylia w sprawie Masona Greenwooda. Prezydent Marsylii jest jednak stanowczo przeciwny takiemu ruchowi i uważa, że zatrudnienie takiego piłkarza będzie hańbą dla klubu.

Manchester United jest gotowy sprzedać Masona Greenwooda jeszcze tego lata. Według doniesień mediów “Czerwone Diabły” doszły do porozumienia z Olympique Marsylia w sprawie kwoty wynoszącej nieco poniżej 27 milionów funtów.

Według The Athletic, Manchester United otrzyma główną opłatę w wysokości nieco ponad 23 mln funtów plus dodatkowe 4 mln funtów w dodatkach. “Czerwone Diabły” będą również posiadać klauzulę 50% od sprzedaży.

Prezydent Marsylii jest jednak ogromnym przeciwnikiem takiego ruchu. Benoit Payan w rozmowie z RMC stanowczo zaprotestował przeciwko takiemu ruchowi deklarując, że postara się przekonać prezydenta klubu, aby nie sprowadzał Masona Greenwooda.

– Zachowanie Greenwooda jest nie do opisania, niedopuszczalne. Uderzenie żony… Widziałem obrazy, które mnie głęboko zszokowały. Atak na kobietę jest niegodny mężczyzny i uważam, że nie ma dla niego miejsca w tej drużynie – stwierdził Benoit Payan.

– Wartości Marsylii i wartości Olympique de Marseille są czymś znacznie innym. Nie należy do nich rasizm ani antysemityzm. Cokolwiek, tylko nie… Czy możesz sobie wyobrazić przemoc wobec kobiet? Czy zdajesz sobie z tego sprawę? A on będzie twierdzić, że gra dla Olympique de Marseille. Greenwood? To hańba – dodał

– Poproszę prezydenta Olympique de Marseille, aby nie sprowadzał Greenwooda. Nie chcę, aby mój klub został przykryty hańbą kogoś, kto uderzył swoją żonę. To niedopuszczalne – zaznaczył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze