Akademia
manutd.com

Seria profesjonalnych umów w Manchesterze United. Williams oraz Missin zostają w klubie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Seria profesjonalnych umów w Manchesterze United. Tak można podsumować ostatnie ogłoszenia związane z akademią “Czerwonych Diabłów”. Podpisaniem pierwszej seniorskiej umowy pochwaliło się kilku zawodników, w tym ceniony skrzydłowy Ethan Williams.

Miniony sezon dla zespołu U18 był niezwykle udany. Wpierw wygrali oni swoje regionalne ligowe rozgrywki, a następnie pewnie zwyciężyli w finale na poziomie krajowym, zapewniającym im tytuł mistrzowski w tej grupie wiekowej. Było to równocześnie zakończenie serii Manchesteru City w tych rozgrywkach.

Umowę podpisał 18-letni bramkarz Tom Myles. Zawodnik urodzony w Preston przez większość sezonu reprezentował barwy wspomnianego zespołu U18, lecz w wielkim finale zasiadł na ławce. Jego miejsce zajął wtedy Elyh Harrison, który w sezonie 2023/24 został zawodnikiem sezonu drużyny rezerw. Myles przez całą kampanię rozegrał 21 spotkań, w których stracił 26 bramek oraz osiem razy zachowywał czyste konto.

Kolejnym graczem, który związał swoją przyszłość z “Czerwonymi Diabłami” jest 17-letni defensywny pomocnik Jacob Devaney. Jeden z młodszych graczy z pamiętnej drużyny, lecz nie był on zawsze pierwszym wyborem do pierwszej jedenastki. W sezonie 2023/24 zaliczył on 30 spotkań i do tego pięć asyst.

Swoje podpisy na kontraktach złożyli również skrzydłowi Ashton Missin oraz Ethan Williams. Dla Missina na pewno jest to ważny znak. Ominął on znaczną część kampanii 2022/23 przez poważną kontuzję, lecz udało mu się odbić rok później. 26 spotkań, pięć bramek oraz dwie asysty, tak prezentował się jego dorobek w sezonie 2023/24. Natomiast 18-letni Williams obok Ethana Wheatleya był najlepszym graczem ofensywnym klubowej akademii. Tylko w minionym sezonie rozegrał 35 spotkań, zdobył 17 bramek oraz dziewięć razy asystował.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze