0 : 2
Manchester United
Turf Moor

Raport Meczowy

Manchester United przerwał fatalną serię, pokonując 2:0 Burnley w wyjazdowym meczu 4. kolejki angielskiej Premier League. Obie bramki już w pierwszej połowie zdobył Romelu Lukaku. “Czerwone Diabły” kończyły mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Marcusa Rashforda.

Na tak grające “Czerwone Diabły” fani tegoż zespołu czekali od początku sezonu. Drużyna kontrolująca przebieg wydarzeń, nie pozwalająca rywalom na nic i jednocześnie śmiało przeprowadzająca akcje ofensywne.

Podopieczni Jose Mourinho nie mieli większych problemów z kreacją okazji w tym meczu. Jesse Lingard trzykrotnie próbował zaskoczyć Joe Harta w pierwszym kwadransie. Dwa razy Anglik technicznym uderzeniem nie pocelował w bramkę, a trzecia próba została zblokowana w polu karnym. Podobać mógł się również po raz kolejny Luke Shaw, który był jednym z najbardziej aktywnych zawodników swojego zespołu.

W 27. minucie w końcu kluczową rolę odegrał Alexis Sanchez od początku sezonu znajdujący się pod ogniem krytyki. Chilijczyk świetnym dośrodkowaniem obsłużył Romelu Lukaku, a Belg potężną główką z niewielkiej odległości pokonał golkipera gospodarzy. Tym samym były snajper Evertonu mógł wreszcie odetchnąć, bowiem nie najlepiej wszedł z formą w bieżące rozgrywki.

Lukaku bez zarzutu spisał się także w 44. minucie, kiedy to ustrzelił kolejnego gola. Belgowi trochę się poszczęściło, bo mimo iż początek akcji został bardzo ładnie rozegrany przez ekipę z Old Trafford, tak jej końcówka, to dwa rykoszety, po których piłka spadła pod nogi Lukaku.

“Czerwone Diabły” wciąż przeważały w drugiej połowie, jednak nie stwarzały sobie klarownych sytuacji do podwyższenia rezultatu. Dobra okazja przyszła dopiero w 69. minucie, kiedy wprowadzony kilka minut wcześniej Marcus Rashford został zahaczony w polu karnym przez Aarona Lennona. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł po raz trzeci w tym sezonie Paul Pogba, ale Francuz po raz pierwszy się pomylił fatalnie wykonując rzut karny.

Zaliczający dobre wejście z ławki Marcus Rashford zaprzepaścił niezłe wrażenie już kilka minut później. Anglik starł się z Philem Bardsleyem i już poza boiskiem defensor bardzo nieładnie podciął napastnika gości, co zdenerwowało młodego piłkarza. Zbyt agresywna reakcja nie spodobała się sędziemu, który ukarał go czerwoną kartką.

Mimo dwóch bramek Romelu Lukaku, ten może sobie pluć w brodę, bo otrzymał jeszcze kilka szans na skompletowanie hattricka. Za każdym kolejnym razem jednak z pojedynku zwycięsko wychodził Joe Hart. Belgowi w 80. minucie udało się wprawdzie minąć zwodem golkipera, ale został dogoniony przez defensora Burnley.